Teknoloji

Kızılay tarafından “Konya Hayat Veriyor” kan bağışı etkinliği düzenleniyor

Kan bağışı etkinliği Konya Hayat Veriyor Kızılay tarafından Konya’da düzenleniyor.

ve Konya Kızılay “Konya Hayat Veriyor” Kan bağışı etkinlik düzenleniyor.

Kültürpark’ta 20 Kızılay üyesi ve 30 gönüllünün katıldığı 3 günlük etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi göstermeye devam ediyor.

kan bağışçısı toplama personeli Özlem Arslan Kuru, 18-65 yaş arasındaki herkesi kan bağışına davet etti.

Kan bağışının insan hayatında çok önemli bir yeri olduğunu belirten Kuru, yaz döneminin hareketliliği nedeniyle vatandaşların bazen kan bağışını ertelediğini belirterek, “Yaz aylarında hastalıklar ve kan ihtiyacı devam ediyor. Gönüllülerimiz, çalışanlarımız ve bağışçılarımız bir çok hayata katkıda bulunabiliriz. Umutlu olalım.”

Konya Hayat Veriyor etkinliği kapsamında yaklaşık 500 vatandaşın kan bağışında bulunduğunu kaydeden Kuru, şöyle devam etti:

“3 gün sonra burada önemli olan rakamsal değerden ziyade şehrimizin ve insanımızın ihtiyaçlarını karşılayabilmemiz. 2.000’e yakın bir bağış payımız olacağını şimdiden görebiliyoruz. Birçok kurumsal takipçimiz var. Bu süreçte hem sosyal medya üzerinden hem de kendi çalışanlarına yaptıkları çağrılardan desteklerini aldık. Umarım buradaki katılımcılarla birlikte iyi şeyler yapabilmenin huzurunu yaşarız.”

Etkinliğin 30 Ağustos’a kadar saat 10.00’dan 20.00’ye kadar devam edeceğini belirten Kuru, bağışta bulunan vatandaşlara günün anısına çeşitli hediyeler dağıttıklarını söyledi.

Kan bağışı etkinliği
Kan bağışı etkinliği
Kan bağışı etkinliği
Kan bağışı etkinliği
Kan bağışı etkinliği
Kan bağışı etkinliği
Kan bağışı etkinliği
Kan bağışı etkinliği
Kan bağışı etkinliği

Kaynak: Axencia Anadolu / Havva Dereağzı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu