Teknoloji

Korona hastası öğretmen: Nefessiz kalınca, her şeyin yok olduğunu anladım

KONYA’da koronavirüse yakalandıktan sonra yoğun bakım ünitesinde solunum desteği ile tedavi altına alınan rehber öğretmen Abdurrahim Hançer (40), “Maalesef birçok farklı görüşten dolayı aşı olmadım. Bitkisel ürünler yok’da bunu aşmayı düşündüm. denemedim ama boşuna.

KONYAİstanbul’da koronavirüse yakalandıktan sonra yoğun bakımda solunum desteği ile tedavi altına alınan rehber öğretmen Abdurrahim Hançer (40), “Maalesef birçok farklı görüşten dolayı aşı olmadım. Evde atlatmayı düşündüm. Bitkisel ilaç yok. Denemediğiniz ama faydasız bir ürün bu hastalık bastırılabilecek bir hastalık değil.” Sonunu gördükten sonra ikinci bir şansımız olmadığını anladım. Nefesim kesildiği anda herkesin gittiğini fark ettim. 40 yaşındayım, daha gençtim, bağışıklığıma güvendim dedim ama öyle olmadı. Devletimize ve bilim adamlarımıza güveneceğiz” dedi.

Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre Konya, 100.000’de 415,51 koronavirüs vaka sayısı ile vaka sayısının en fazla arttığı iller arasında yer aldı. Şehirde aşılanma oranı yüzde 71 olarak belirlendi. Konya Numune Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesinde koronavirüse yakalanan ve solunum desteği ile tedavi edilen rehber hoca Abdurrahim Hançer, “Yaklaşık 10 gündür bu hastalıktan etkileniyorum. Önce evde normal şekilde atlatırım diye düşündüm. Sonra evde bu hastalığı atlatamayacağımı anlayınca hastaneye gittim, önce koğuşa gittim” dedi. Yeterince nefes alamadığımız için bizi yoğun bakıma aldılar.

Abdurrahim Hançer, aşı yaptırmadığı için üzüntü duyduğunu belirterek, “Ne yazık ki kafamızdaki sürekli tereddütler nedeniyle aşı olamadım. Çünkü çok farklı görüşler vardı. Ama bunun sonunu gördükten sonra ikinci bir şansımız kalmadı. Bu, “Böyle bastırılacak bir hastalık değil. Çok ciddi bir hastalık. Nefessiz kalınca dünyada hiçbir şey yok, en önemli şey nefes almak. Aldığımdan fazla ilaç kullandım. Daha önce hiç kullanmadım. doktorlar ve hemşireler. Gece gündüz her türlü yardımı yaptılar. “Ürünleri kullanarak eve gitmeyi umduğunu ancak bir faydasını göremediğini iddia eden Hancer, “Bu hastalık korkunç bir şekilde başlıyor. baş ağrısı Yorgunluk da had safhada.Ya devletin verdiği ilaçları kullanın ya da kalkın ya da kalkamazsınız.Bundan sonra palyatif çözümlere bakın ama olmuyor.Çok bitkisel ilaç kullanıyorum ama Hiçbir şey kullanmıyorum. Sonunda bir gece geçirdim. n havasızlıktan ambulans çağırmak. Hastanede tedaviye başladık, nefes alamıyordum. Nefes darlığım geçmediği için hocalarımız beni yoğun bakıma aldı. Burada makinelere bağımlı yaşıyoruz. Oksijen makineleri çok gelişmiş ama nefesin kendisi gibisi yok. Gençiz, 40 yaşındayım, bağışıklığımıza güvendik ama öyle olmadı. Devletimize güvenmekten başka çaremiz yok” dedi. AİLE ÜYELERİM AŞIYLA HAFİF YAŞANDI “Ailesinde aşı olan kişilerin hafif bir hastalığı olduğunu söyleyen Abdurrahim Hançer, şunları söyledi:

“Annem iki doz aşı oldu, hiçbir şeyi yok. Ağabeyim, ablam ve halam şu an hastanede. Diğer kardeşlerim karantinada. Annem aşı oldu, birkaç kardeşim aşı oldu, Neyse ki annem yaşlı olmasına rağmen bir nebze kurtuldu, diğer kardeşlerim de aşı oldu, iyiler. Devletimize ve bilim adamlarımıza güveneceğiz. çok zor, burada dakikalar ve saniyeler harcamayın. O kadar farklı düşünceleriniz var ki, çocuğunuz sizi çağırıyor ve siz ağlayarak telefonu kapatıyorsunuz.”

– Konya

Sabırlı Öğretmen Corona: Nefesim tükenince anladım ki her şey gitmiş
Hasta Corona'nın öğretmeni: Nefesim tükenince anladım ki her şey gitmiş
Sabırlı Öğretmen Corona: Nefesim tükenince anladım ki her şey gitmiş
Sabırlı Öğretmen Corona: Nefesim tükenince anladım ki her şey gitmiş
Sabırlı Öğretmen Corona: Nefesim tükenince anladım ki her şey gitmiş

Kaynak: Demirören / Hasan Dönmez Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu