Sağlık

Koronavirüs aşılarını yaptırmayan 2 doktor virüs nedeniyle öldü

Koronavirüs aşısı olmayan 2 doktor virüs nedeniyle hayatını kaybetti Operatör Dr. İlhami Atılgan (55) ve patolog Dr. 49 yaşındaki Murat Tad, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yaşamını yitirdi.

Koronavirüs aşılarını almayan 2 doktor virüs nedeniyle hayatını kaybetti

CORONAVIRUS’un eşlik ettiği operatör Dr. İlhami Atılgan (55) ve patolog Dr. Murat Taş (49), Hacettepe Üniversitesi Hastane Tıp FakültesiHer iki doktorun da koronavirüs aşılarının bulunmadığı belirtildi.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde koronavirüse yakalandıkları gerekçesiyle bir süredir tedavi gören iki doktor, operatör Dr. İlhami Atılgan ve patolog Dr. Murat Tad dün gece vefat etmiştir. Her iki doktorun da koronavirüs aşılarının bulunmadığı belirtildi.

BAKAN KOCA’DAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “İki arkadaşımız Kovid-19’a yenildi. Operatör Dr. İlhami Atılgan 55 yaşında, patolog Dr. Murat Tad 49 yaşındaydı. İki değerli hekime aşı yapılmadığını kaydeden Prof.Dr.Meslektaşlarımıza Allah’tan rahmet, “Ailelerine başsağlığı diliyoruz. Böyle ağrılar yaşanmasın” dedi.

Haberler: Caner ÜNVER / ANKARA,

Koronavirüs aşılarını almayan 2 doktor virüs nedeniyle hayatını kaybetti

Kaynak: Demirören / Caner Ünver haber ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu