Ekonomi

Macaristan ile ticari iş birliğine yönelik çalışmalar başladı

KASTAMONU (İHA) – TR82 Bölge İlleri Kastamonu, Çankırı e Sinop ile birlikte Macaristan Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) ile üç ilin ticaret ve sanayi odaları arasında ticari işbirliğinin geliştirilmesi için çalışmalara başlandı. Macar diplomatik, ekonomik ve temsilci misyonlarının katılacağı üst düzey çevrimiçi toplantıda uzun vadeli ticari işbirliği ve fırsatlar tartışılacak.

Kastamonu, Çankırı ve Sinop ile Macaristan arasındaki ticari işbirliğini geliştirmek amacıyla 29 Eylül 2021 Çarşamba günü online toplantı gerçekleştirildi. Türkiye saat 2 de yapılacaktır. Toplantıda, Macaristan’ın diplomatik, ekonomik misyon ve temsilcileri ile HEPA İhracatı Geliştirme Ajansı yetkililerinin katılacağı uzun vadeli ticari işbirliği ele alınacak. Macaristan ve TR82 bölgesi ile ilgili ticari işbirliği ve fırsatlar hakkında sunumların yapılacağı toplantıda, karşılıklı adımlar ve geliştirilecek olası ticari işbirliklerinin ele alınması bekleniyor.

Toplantıya DEİK Macaristan İş Kurulu Üyesi Büyükelçi Viktor Matis, Fikret Nas, Ankara Milletvekili Aron Sipos, HEPA Türkiye Ülke Direktörü Mert Danişger, HEPA Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Burak Aktaş, Eximbank Türkiye Temsilcisi Arda Tugay katılacak. Macaristan’ın temsilcileri olarak. TR82 bölgesi adına Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Serkan Genç, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayrettin Çelikten ve Sinop Ticaret Odası Başkanı Salim Akbaş. – KASTAMON

İhlas Haber Ajansı – Ekonomi Haberleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu