Gündem

Manavgat’ta yanan ormanlık alanlar iş makineleri tarafından dikime hazırlanıyor

Manavgat’ta yanan ormanlık alanlar iş makinaları ile ekime hazırlanıyor. Pullukların çıktığı ormanlık alan iş makinaları ile hizmete açıldı. Ağaçlandırma için 2,5 milyon metreküp yanmış kesim ihalesi yapılacak.

Manavgat’ta yanan ormanlık alanlar inşaat ekiplerince dikilmeye hazırlanıyor

Fıskiyelerin çıktığı ormanlık alanda iş makinaları devreye girdi.

Yakılan 2,5 milyon metreküpün ağaçlandırma için kesilmesi ihalesi yapılacak

ANTALYA: 28 Temmuz’da başlayan ve 10 gün devam eden 30 hektar orman yakıldı. Cumhuriyet Tarihin en büyük orman yangınında yanan alanlara ekim için hazırlıklar başladı. Yangından en çok zarar gören yerlerden biri olan Kalemler semtinde, Orman Genel Müdürlüğü ve DSİ’ye ait iş makineleri, yanan alanları iş makineleriyle birlikte pulluklayarak ekime hazırlıyor.

Manavgat Orman İşletme Müdürü entelektüel Açıkbaş, çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini ve yanan tüm alanların en kısa sürede ekime hazır hale getirileceğini söyledi.

Orman İşletme Müdürü Açıkbaş, ağaçların yanmış ormanlık alanlardan bir an önce kaldırılması için 2,5 milyon metreküp ağaç kesme ihalesinin en kısa sürede yapılacağını kaydetti.

28 Temmuz’da Manavgat’ın yanı sıra Akseki, İbradı, Gündoğmuş ve Alanya ilçelerinde de etkili olan orman yangınlarında yanan ormanlık alanların yeniden ağaçlandırılması için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Yanan ormanlık alanların bir an önce yeniden ağaçlandırılması için Orman Genel Müdürlüğü inşaat ekiplerinin yanı sıra DSİ’ye ait inşaat ekipleri de ormanlık alanlarda çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler yanan alanları ekim için hazırlıyor.

Manavgat Orman İşletme Müdürü Aydın Açıkbaş, 28 Temmuz’da başlayan ve 10 gün süren orman yangınında 30 hektar ormanın yandığını belirterek, “Yanmış ormanlık alanların eski haline getirilmesi ve yeniden dirilmesi için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Küllerden.Öncelikle yangından en çok etkilenen yerlerden biri biziz.” Manavgat’ta aralarında Kalemler’in de bulunduğu farklı noktalarda iş makineleri yanan alanları ekime hazırlıyor. Gördüğünüz gibi ekipler çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Bu hazırlıklar en kısa sürede tamamlanacak ve fidan dikimi başlayacak” dedi.

2.5 milyon metreküp kesim ihalesi yapılacak

Orman İşletme Müdürü Aydın Açıkbaş, yanan alanlar dikim için hazırlanırken, bir yandan da yanan ağaçların kesilmesi için hazırlıkların sürdüğünü söyledi. “Manavgat’ta 2,5 milyon metreküp yanmış ağacın kesilmesi için hazırlıklara devam ediyoruz. Bu rakam cumhuriyet tarihinde bir rekor. İnşallah bir an önce ihale yapılır ve yanan ağaçlar bir an önce kaldırılır. ve çalışma başlayacak. buraya dikim” dedi.

Manavgat'ta yanan ormanlık alanlar inşaat ekiplerince dikilmeye hazırlanıyor
Manavgat'ta yanan ormanlık alanlar inşaat ekiplerince dikilmeye hazırlanıyor
Manavgat'ta yanan ormanlık alanlar inşaat ekiplerince dikilmeye hazırlanıyor
Manavgat'ta yanan ormanlık alanlar inşaat ekiplerince dikilmeye hazırlanıyor

Kaynak: İhlas / Arif Kaplan Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu