Sağlık

Mardin’den geldi şifayı Elazığ’da buldu

Mardin’den gelip çareyi Elazığ’da buldu Halk arasında ‘ayakkabı sandığı’ olarak bilinen ‘gögüs çökmesi’ hastalığına yakalanan ve tedavi için Mardin’den Elazığ’a gelen 23 yaşındaki erkek hasta iyileşti. Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde ilk kez gerçekleştirilen operasyonla sağlığına kavuştu.

Mardin’den şifa geldi Elazığiçinde bulunan

ELAZIĞ – Halk arasında “ayakkabı sandığı” olarak bilinen “göğsü çökük” olan 23 yaşındaki erkek hasta tedavi için Mardin’den Elazığ’a geldi. Fethi Sekin İlk olarak şehir hastanesinde yapılan operasyonla sağlığına kavuştu.

23 yaşında Mardin’de yaşayan ben, ‘ayakkabıcı sandığı’ olarak bilinen ‘gögüs çökmesi’ hastalığına yakalandım. Ben göğüs deformiteleri ile tedavi için Elazığ’a geldim ve Fethi Sekin şehir hastanesi göğüs cerrahisi polikliniğine başvurdum. Burada göğüs cerrahı Dr. Fakülte üyesi Murat Kılıç’ın yaptığı tahlil ve tetkikler sonucunda hastaya “ayakkabı sandığı” teşhisi konuldu. Hastanede ilk kez gerçekleştirilen başarılı operasyonla göğüs deformitesinde belirgin düzelme olan hasta bir süre takip edildikten sonra taburcu edildi.

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde meme cerrahisi uzmanı. Öğretim üyesi Murat Kılıç, göğüs duvarının hem estetik hem de tıbbi rahatsızlığa neden olabilen en sık görülen şekil bozukluklarının kunduracı sandığı veya güvercin sandığı olduğunu belirterek, şikayeti ile hastanelerine başvuran hastalarımızın bakımına hazır olduklarını söyledi. göğüs deformitesi.

Hasta ME, “Göğsümde çökme oldu. Murat’ın hocasına teşekkür ediyorum. Sağlığıma kavuştuğum için mutluyum” dedi.

Ayrıca hastanede güvercin memesi tanısıyla başarıyla ameliyat edilen bir çocuk hastanın sağlığına kavuştuğu gözlemlendi.

Mardin'den gelip çareyi Elazığ'da buldu
Mardin'den gelip çareyi Elazığ'da buldu
Mardin'den gelip çareyi Elazığ'da buldu
Mardin'den gelip çareyi Elazığ'da buldu

Kaynak: İhlas / Rıdvan Yeşilırmak Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu