Sağlık

Mavi kategoriye giren Kocaeli’de, aşı olan vatandaşlardan çağrı

Mavi kategoride yer alan Kocaeli’de aşılı vatandaşlara 3 doz aşı yaptıran vatandaşların aşı yaptırmayanlara tepkisi: “Üniversite öğrencileri bile aşıya karşı çıktığı için çok üzgünüm” KOCAELİ.

Mavi kategori Kocaeliaşılı vatandaşların çağrısı

3 doz aşı yaptıran vatandaşların aşı yaptırmayanlara tepkisi:

Üniversite Öğrencilerinin bile aşıya karşı çıkması üzücü” dedi.

KOCAELİ – Corona virüs aşı haritasında mavi kategori iller arasında yer alan Kocaeli’de aşı olan vatandaşları arayıp herkes aşı olsun diye aradılar.

Aşılama oranının yüzde 75’i geçtiği Kocaeli’de aşı çalışmaları devam ediyor. Mavi kategori iller arasında yer alan Kocaeli’de tüm aile hekimliği hastaneleri ve kliniklerinde aşılamalar devam ediyor. Kocaeli’nin mavi kategori illerinden biri olmasının ardından aşılı vatandaşlara aşısız vatandaşlar denilerek herkesin aşı olması gerektiğini söyledi.

“İnsanlar batıl inançlara inanmamalı”

Kocaeli’de yaşayan Suat Demir isimli bir vatandaş, vatandaşların aşı ile ilgili olumsuz propagandalara dikkat etmemesi gerektiğini belirterek, “Bilim dikkate alınmalı, bilim temel alınmalı ve aşılarla ilgili hurafeler “Bu,” olmamalı. salgın bir hastalıktır.Biliyorsunuz ki dünya için çok kötü bir durum.Bu bulaşmanın sonucunu taç virüsü ile bulaştırdık.Yapısı zayıf ve kronik hastalığı olan yaşlılar ölüm riski taşırlar.Bu hastalığın zarar verdiğini düşünürsek yaşlılarda bağışıklıkla ilgili bir durum var. “İnsanlar hurafelere inanmamalıdır. Aşı bu, insanların bu tavırdan çıkmasını istiyorum. Aşı bilimine inanmak gerekiyor” dedi.

“Üniversite öğrencilerinin bile aşıya karşı çıkması beni üzüyor”

İzmit’te ticaret yapan Kenan İlkin, insanların aşı olmak istememesine üzüldüğünü belirterek, “Üçüncü doz aşı oldum. O yüzden aşı yaptırmak gerekiyor. Hapse girdikten sonra toparlansak bile zarar olmaz. “Kesinlikle aşı olmam gerekiyor. İzmit’in sağlık durumu bu kadar yüksek olmasına rağmen maviye dönmemiz için çok geç olduğu için çok üzgünüm. Çok daha erken gitmemiz gerekti.” Bakıyoruz, kültürlü ve eğitimli insanlar her zaman var. Üniversite öğrencileri bile aşıya karşı olduğu için çok üzgünüm.”

Mavi kategoride yer alan Kocaeli'de aşı olan vatandaşlardan çağrı
Mavi kategoride yer alan Kocaeli'de aşı olan vatandaşlardan çağrı
Mavi kategoride yer alan Kocaeli'de aşı olan vatandaşlardan çağrı
Mavi kategoride yer alan Kocaeli'de aşı olan vatandaşlardan çağrı

Kaynak: Haber Ajansı İhlas / Harun Yıldız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu