Magazin

Melinda Gates, Bill Gates ile boşanırken aldığı 65 milyar doları harcamaya başladı: Kızını evlendiriyor

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN

Bill Gates 27 yıllık evliliği geçtiğimiz Ağustos ayında sona eren Melinda Gates, en büyük kızı Jennifer Gates için bir bekarlığa veda partisi düzenledi. WashingtonGöle bakan 125 milyon dolarlık konağın bahçesinde düzenlenen partide çekilen fotoğraflar da sevgilisi Jennifer Gates tarafından sosyal medya hesabından paylaşıldı. Melinda Gates’in eski eşi Bill Gates’ten boşandığında toplam 130 milyar dolarlık servetin yarısını aldığını da hatırlayalım.

TIP ÖĞRENCİSİ VE SU TUTKUSU

Bill Gates ve Melinda Gates’in yeni biten evliliklerinden ilk çocukları olan 25 yaşındaki Jennifer Gates, tıp öğrencisi ve aynı zamanda bir binicilik meraklısı. Nişanlısı bu alana yabancı değil. Jennifer Gates, hayatını binicilik ve Mısır Olimpiyat bariyeri Nayel Nassar ile birleştirmeye hazırlanıyor.

MİLYON DOLARLIK KONAK BAHÇESİNDE

Sadece kadınlara özel bekarlığa veda partisi, Melinda Gates’in çocuklarıyla birlikte yaşadığı köşkün göle bakan bahçesinde yapıldı. O kutlamada çekilen fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaşan gelin Jennifer Gates, organizasyonu devraldığı için özellikle annesi Melinda’ya teşekkür etti. Jennifer Gates de partiye katılan aile üyeleri ve yakın arkadaşlarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

GEÇEN YIL YAPILMIŞTI

Jennifer Gates, geçen yıl 30 Ocak’ta sosyal medya sayfasından 30 yaşındaki Nayel Nassar ile nişanlandığını duyurdu. Jennifer Gates, “Beni destekleyen ve tavsiye veren tüm harika kadınlara minnettarım” ifadesiyle bekarlarına teşekkür etti ve başlamak üzere olan hayatının yeni dönemini kutladı. Jennifer Gates de Instagram paylaşımında “Seninle evlenmek için sabırsızlanıyorum” diyerek nişanlısıyla evlenmek için gün saydığını belirtti.

ALTIDAN AT BİNMEK

Gates çiftinin en büyük oğlu Melinda, 6 yaşından beri ata biniyor ve tam anlamıyla bir binicilik tutkunu. Büyükbabası, tutkusunu desteklemek için Florida, Wellington’da özel bir mülk satın aldı. İlerleyen yıllarda Steve Jobs’un kızı Eve, Michael Bloomberg’in kızı Georgina, Bruce Springsteen’in kızı Jessica ve Steven Spielberg’in kızı Destry de Jennifer Gates’in binicilikte rakipleri oldular.

MÜSABAKALARA BİRLİKTE KATILDIK

Kız bu tutkuyla nişanlısı Nayel Nassar ile tanışmış. İkisi de Bill Gates tarafından kurulan bir yarış kulübü olan Paris Panthers’da yarışıyorlar. 2019’da Küresel Şampiyonlar Ligi’nde mücadele ettiler ve dokuzuncu sırada bitirdiler.

MALİKANE MELINDA GATES’E KALDI

Jennifer Gates’in bekarlığa veda partisinin yapıldığı konağı inşa etmeleri yedi yıl sürdü. Çevre dostu konak, Florida, California ve Wyoming’de bulunan eski çiftin mülklerinden sadece biri. Bu konak, boşandıktan sonra Melinda Gates ile kaldı.

18 BANYO VAR

Bill Gates, konağın bulunduğu araziyi 1988’de 2 milyon dolara satın aldı. Sonraki yedi yıl boyunca, hayalindeki evi istediği gibi inşa etmek için kelimenin tam anlamıyla bir avuç parayı çöpe attı. Konakta yedi yatak odası ve 18 banyo bulunmaktadır. Aynı anda 20 kişilik özel sinema salonu ve 24 kişilik oturma odası da mülk sahibine sunulan imkanlar arasında yer alıyor. Melinda Gates ve ailesi dilerlerse konaklarında 150 kişilik akşam yemeği veya 200 kişilik kokteyl de düzenleyebilirler.

EŞİK OLARAK 130 MİLYON DOLAR VARLIK PAYLAŞIYORLAR

Microsoft’un kurucusu Bill Gates ve Melinda French Gates 1994 yılında evlendiler. Çiftin, yakında evlenecek olan Jennifer’a ek olarak Phoebe ve Rorry adında iki çocuğu daha var. Gates’in kısa süre önce boşanmış çifti 130 milyar dolarlık servetlerini eşit olarak paylaştı. Melinda Gates, eski karısının soyadını kullanmaya devam edecek.

Hürriyet – Dergiden haberler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu