Gündem

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Muğla’da

Kamu personeli toplu iş sözleşmesinin ardından Muğla’ya gelen Memur-Sen Başkanı Ali YalçınEğitim Bir-Sen Muğla şubesi üyeleriyle bir araya geldi.

Menteşe ustalarının evinde yapılan toplantıda konuşan memur-sen başkanı Ali Yalçın, son toplu sözleşme ile 21 kazanım olduğunu açıkladı. Yalçın, “Bu toplu sözleşmede 21 yeni kazanım var. Daha öncekileri saymıyorum. Bu toplu sözleşmede tarihi bir şeye imza attık. Bu toplu sözleşme özellikle memur sendikacılığı tarihinde anılacak ve özellikle anılacaktır. Bu toplu sözleşme önemli bir dönüm noktasıdır.Toplu pazarlık ikramiyesi ile sendikalı ve sendikasız arasındaki fark 1 Ocak’tan itibaren 400’e, süreç sona erdiğinde ise 500’ün üzerine çıkmış, bu toplu sözleşmede şu konularda bir adım atılmıştır. sivil sendikacılık daha fazla önem ve sendikacılık önem kazandı Sendikacılık önem kazandı Bu toplu sözleşmenin en önemli kısmı Ama burada mı 3600 ek gösterge gibi vaatler yıllardır dalgalanıyor Şimdi harekete geçmek üzere Yetkili sendika bu konuda gerekli işi yapıp masaya koyacağız sanırım elimizde bir tane var bir subay olarak gitmek için uzun bir yol – şimdi olmadan, bu sözleşme ile 350 kazanım vardı. Toplu sözleşmelerde satın alma Yaptığımız kâr 350’ye yükseldi” dedi.

Eğitim Şube Başkanı Bir-Sen Muğla Önder Uçak yaptığı konuşmanın ardından Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın’a Türk bayrağını takdim etti. – MUĞLA

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın Muğla'da

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın Muğla'da

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın Muğla'da

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın Muğla'da

İhlas Haber Ajansı – Ekonomi Haberleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu