Ekonomi

MÜSİAD Birleşme ve Devralmalar Komitesi Bursa’da toplandı

Bağımsız Sanayici ve Müteşebbisler Derneği (MÜSİAD) Birleşme ve Devralmalar Komitesi Başkanı Tevfik Dönmez, “Birleşme ve Devralmalar Komitesi de Türk firmalarının ve Türk markalarının dünya pazarından daha fazla pay alması için kuruldu. .

Sanayici ve Serbest Girişimciler Derneği (MÜSİAD) Birleşme ve Devralmalar Komitesi Başkanı Tevfik Dönmez, Türk Türk şirketlerinin ve markalarının dünya pazarından daha fazla pay alması için oluşturuldu. Komitemiz, başta üyelerimiz olmak üzere MÜSİAD dışı kuruluşlarımıza danışmanlık ve danışmanlık hizmeti vermektedir. “

Dernekten yapılan açıklamaya göre, MÜSİAD genel merkezi bünyesinde kurulan ve Ankara, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Konya, MÜSİAD’da tanıtım toplantıları yapan Birleşme ve Devralmalar Komitesi 5. toplantısı gerçekleşti. Bursa Barındırılan şube.

Birleşme ve Devralmalar Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi Yunus Kaya’nın moderatörlüğünde gerçekleşen ve internet üzerinden de yayınlanan toplantıda, dünya genelinde şirketlerin birleşme konusunda yapması gereken 5 trilyon dolarlık birleşme ve satın almalar ile satın almalar ve örnekler anlatıldı. Dünyadaki birleşme ve satın almalar.

Toplantıda konuşan MÜSİAD Birleşme ve Devralmalar Komitesi Başkanı Tevfik Dönmez, yerel örgütün 25 büyükşehir komitesine destek veren dostlarının bulunduğunu kaydetti.

33 sayfalık ulusal ve yerel çalıştayın Türkiye’deki ilk raporunu MÜSİAD olarak hazırladıklarını belirten Dönmez, “Türk firmalarının ve Türk markalarının dünya pazarından daha fazla pay alması için Birleşme ve Devralmalar Komitesi de kuruldu. eski heyet birleşme ve satın almalar adına yakışır çalışmalarını sürdürüyor.Son iki yılda belki de Türkiye’den dünyaya neredeyse hiç heyet gelmedi. Hindistan’a gidenler iki değişiyor İhracatın kalbi Türkiye’de ve dünyada bilinen ilimiz Bursa. Burada birleşme ve satın almaların çok önemli sonuçları olacağını düşünüyorum. Hedefimiz, Türkiye’nin simgesi olan bir ülke kentinin ekonomisini büyütmek.”

MÜSİAD Bursa Şube Başkanı Nihat Alpay, küçük işletmelerin küresel ölçekte rekabet edebilmesinin tek yolunun birleşmeden geçtiğini vurguladı.

Alpay, MÜSİAD’ın ekonomik hayata dair birçok konu gibi birleşme ve devralmalar konusuna da değindiğini belirterek, “Sadece başlık kodlarını okursak dünyada ölçek dediğimiz böyle bir durum var. Şirketler büyüyor. birleşmeden ve küresel olarak kendi alanında rekabetçi olmadan. Bir an önce mümkün değil tabii. Birleşmeler sermaye sıkıntısı ve her şekilde güçleri birleştirir. Burada gerçekten önemli.”

Birleşme ve Devralmalar Komitesi Başkan Yardımcıları Murat Bayızit ve Mehmet Üçüncüoğlu, UİB Genel Sekreter Yardımcısı Ayşe Mehtap Ekinci ve MÜSİAD Bursa şubesi üyelerinin katıldığı toplantı, katılımcıların konuyla ilgili sorularının yanıtlanmasının ardından sona erdi.

MÜSİAD Birleşme ve Devralmalar Komitesi Bursa'da toplandı
MÜSİAD Birleşme ve Devralmalar Komitesi Bursa'da toplandı

Kaynak: Anadolu / Cem San Ajans

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu