Ekonomi

Müzisyenlere mesleki belge şartı talebi

Anatolian Events işçi sendikası başkanı Şadiye Ay, “Öne çıkan herkes emlakçılar, galeri sahipleri gibi müzisyen olmamalı. Mesleki bir belge olmalı” dedi.

Anadolu Etkinlikleri işçi sendikası başkanı Ay, pandemi döneminde düğün ve terzilik sektörünün yaşadığı zorluklardan bahsederken, pandemi döneminde müzisyenlerin de sıkıntı yaşadığına dair bir açıklama yaptı. Ay, yayınlanan açıklamasında, “Gereksiz kalan düğünlerin vazgeçilmezi gelinlikçilerimizi, moda evlerimizi, abiyelerimizi, sünnetçilerimizi, vaftiz anne ve babalarımızı, üretici ve pazarlayan girişimcilerimizi ve müzisyenlerimizi temsil etmek için Anadolu işçi sendikamızı kurduk. Sektör düğün sektörü ile bağlantılı olarak çalışmak zorundadır.Sektör ve müzisyenler olarak pandemi döneminde iş yapamadık. Pandemi Dönem içinde kira ve kredi borçları biriktiriyoruz. Birikmiş borçları nedeniyle işyerini kapatan, iflas eden, intihara teşebbüs eden ya da intihar eden arkadaşlar var” dedi.

“Müzik neden bir meslek olarak görülmedi?”

Pandemi döneminde müzisyen aranmadığını söyleyen Ay, “Müzik neden meslek olarak görülmedi? Mesleki yeterlilik kurumuyla görüşme halindeyiz. Emlakçılar, galeri sahipleri gibi herkes müzisyen olmamalı. Profesyonel bir belge olmalı.Çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.Düğünlerin vazgeçilmezi olan giyim sektörünün sorunları.Model hırsızlığı da var, malın üretim ve pazarlaması altında bayi baskısı,uygulama Bu mesleğin herkese kazandırılması, kira ve üretim maliyetlerinin artması.Anadolu Events çalışanları sendikamız tarafından yürütülen çalışmalarımıza devam.Çalışmalarımızda devletimizin temsil ettiği işverenlerimizden destek talep ediyoruz.— ANKARA

İhlas Haber Ajansı – Ekonomi Haberleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu