Ekonomi

Nilüfer Belediyesi’nden okullara fide ve tohum desteği

Kent Bostanları’ndan fide, tohum ve gübreesteği alan, marul, lahana ve brokoli fidelerini bahçene dikti.

Her yaştan insan tarım ve sağlıklı gıdayla birlikte gelecek nesilleri da yetiştiriyor. Ürünlü Mahallesi’ Nilüfer Belediyesi Küçük Ölçekli Kent Bostanları’nda ve İhsaniye Mahallesi’ndeki Mini Bostan’da ilkokuldan üniversiteye kadar onun yaşına kadar olan gelecek, ekim, tohumte al, tohumte gübreesteğinde de bulunuyor.

Nilüfer Bostanları’ndan kışlık sebze fide ve tohumla kompost gübre talep eden Kent adından biri de 3 Mart Azizoğlu Ortaokulu oldu. Nilüfer Kent Bostanları Sorumlusu Selin Bıçakçıoğlu, ilk olarak 6. sınıfa fide, tohum, ekim, dikim ve kompost gübre hakkında bilgilendirme yaptı. Öğrenciler daha sonra, okul yetiştirilen yataklarda, kompost gübreyle ilgilidi. Marul ve brokoli fidelerini kendi elleriyle deneyimlemek, sonunda fidelere yetişebilirdi. Zirai üretim amaçlı seyahatlerden gelenler, diktikleri fidelerin ilerleyişi ile devam edeceklerini ve tohumlarını almalarını ifade etti.

Perma Doğal tarım, pazı, brokoli toda, Nitelikli Kent Bostanları’ndan eğitim amaçlı, ıspanak Tarım, pazı, brokoli toda,

Nilüfer Belediyesi Kent Bostanları sorumlusu Selin Bıçakçıoğlu da, Nilüfer Kent Bostanları’ndan fide, tohum, kompost ve üreme profilini ifade eden her okula destek v. – BURS

Nilüfer Belediyesi'nden okullardaa fide ve tohumesteği

Nilüfer Belediyesi'nden okullardaa fide ve tohumesteği

Nilüfer Belediyesi'nden okullardaa fide ve tohumesteği

İhlas Haber Ajansı – Ekonomi

nilüfer belediyesi, Tohum, Tarım, Ekim, Ekonomi, Haberler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu