Magazin

Oktay Kaynarca’ya zorla getirme kararı

BAŞKA GRUPLARIN EYLEMLERİNE HİÇ KATILMIYORUZ

Sanıklar Volkan Çam, Can Cem İyidoğan, Burak Özcan ve Arif Yıldırım Birleşik. Diğer 4 sanık duruşmaya katılmazken, tarafların avukatları hazır bulundu.

Sanık Volkan Çam, savunmasında, arkadaşları Can Cem İyidoğan ve Burak Özcan’ın eşiyle tartıştıkları için otelde kaldıklarını, kapının vurulma sesini ve kadınların çığlıklarını duyduğunu iddia etti. Olay günü duştayken: “Duştan çıktığımda arkadaşlarım Can ve Burak odadaydı. Şiyar Dizideki oyunculardan birine “Aslında dizide ne yapıyorsan onu yapıyoruz” diye bir ses duydum. İki arkadaşım ve ben sadece olanları izledik, kimseye tehdit veya hakarette bulunmadık. Diğer grubun eylemlerine asla katılmayız. Çünkü diğer sanıklar Arif Yıldırım ve Şiyar Altosun’u tanımıyorum. Ben masumum, beraat etmek istiyorum” dedi.

Sanıklar Can Cem İyidoğan ve Burak Özcan da savunmalarında, olanları kapıdan izlediklerini, lobiye inmediklerini, olaya karışmadıklarını, kimseyi aşağılamadıklarını ve tehdit etmediklerini söylediler. Her iki sanık da haklarındaki suçlamayı kabul etmediklerini belirtti.

FOTOĞRAF KONUSU KONUSUNDA TARTIŞILDIĞINI GÖRÜYORUM

Olaydan bir hafta önce cezaevinden çıktığını ve olay sırasında otelde kaldığını fark eden sanık Arif Yıldırım, “Sanık Şiyar’ı mahalleden tanıyorum. Olay günü koridordan sesler geldi. Ayrıldım, dizi çekimleri için otele gelen dizi oyuncularından biriyle fotoğraf çekilmesi konusunda tartıştığım Şiyar’ı gördüm, “Onun yanına gittim ve onu sakinleştirmeye çalıştım. Sonra bir televizyoncu odaya girdiğinde Şiyar’ın peşinden gittiğini ve tekmelediğini gördüm. Yine onu sakinleştirmeye çalıştım, Şiyar çok sarhoştu” dedi.

Yıldırım, kimseyi tehdit ve hakaret etmediğini öne sürerek suçlamayı kabul etmedi.

MÜŞTERİ AVUKATI ŞİKAYETLERİN DEVAM ETTİĞİNİ SÖYLEDİ

Berçin Aydoğan, Burçak Çataklı ve Gülcan Sarı’nın avukatları Enes Zengin, sanıklar hakkındaki iddiaların devam ettiğini belirterek sanıkların cezalandırılmasını istedi.

Tanık olarak dinlenen Selimhan Yücer, olay günü asistan olarak çalıştığını ve setteki işçilerden birinin kendisine geldiğini ve üst kattaki erkek müşterilerin bir kısmının koridorda üstsüz yürüdüklerinden şikayet ettiğini söyledi. .

MÜŞTERİLER ORTAK ÇALIŞANLARA AYRINTILI VE TEHDİT YAPTI

Şikayet üzerine sahada olduğunu iddia eden Yücer, “Set çalışanları ile müşteriler arasında tartışma çıktı. Müşteriler set personeline hakaret ve tehditler savuruyordu. Bir süre sonra dizi oyuncuları oradaydı. üst katta da arbede çıktı.Otel çalışanları olarak ortamı sakinleştirmeye çalıştık.Lobileri ve TV oyuncularını lobiye aldık.Bir şey ters gitti, müşterilerin dışarıdan bir tanıdıkları bu işçiye çarptı ve olaylar daha da büyüdü. kullandığımı hatırlamıyorum

Tanık Yücer, olayı başlatanların sanıklar Şiyar Altosun ve Onur Destegül olduğunu, set çalışanlarına hakaret ve tehdit edenlerin de kendileri olduğunu ifade etti.

OKTAY KAYNARCA’YI GETİRMEK İÇİN ZORLA KARAR

Geçici kararını açıklayan mahkeme, başka bir suçtan tutuklu sanıklar Onur Destegül ve Şiyar Altosun’un sesli ve görüntülü bilgi sistemi (SEGBİS) üzerinden görüşe bağlanabilmesi için cezaevine yazı yazılmasına karar verdi. Mahkeme ayrıca, müştekilerin usulüne uygun olarak çağrılan belgelere rağmen duruşmaya katılmadıklarını da sözlerine ekledi. Ekim Kaynarca, Burçak Çataklı, Yunus Emre Yıldırımer, Bercin Aydoğan ve Tevfik Erman Kutlu zorla getirildi. Eksikleri gidermek için görüş yükseltildi.

İDDİADAN

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 30 Kasım 2020’de Maltepe’de ‘Eşkıya Dünyayı Yönetmez’ dizisinin otel odasını tekmeleyerek oyuncuları hakaret ve tehdit eden 8 şüpheli hakkında soruşturma başlatıldığı belirtildi. .

İddianamede oyuncular Oktay Kaynarca, Berçin Aydoğan, Burçak Çataklı, Gülcan Sarı, Tevfik Erman Kutlu ve Yunus Emre Yıldırımer’in de 8 sanık hakkında suç duyurusunda bulunduğu belirtiliyor.

İddianamede sanıklar Arif Yıldırım ve Şiyar Altosun’a “sürekli hakaret”, “Birden fazla kişiyle gece ikamet dokunulmazlığını ihlale teşebbüs” ve “Birden fazla kişiyle tehdit” olmak üzere toplam 4 yıl 1 ay 22 gün 13 yıl dava açıldı. 7’şer ay ve 15 güne kadar hapis cezası ile cezalandırılması isteniyor. Diğer sanıklar Batuhan Güçlü Işık, Birkan Boğutar, Onur Destegül, Burak Özcan, Can Cem İyidoğan ve Volkan Çam’ın da “birden fazla kişiyi tehdit etmek” suçundan ayrı ayrı 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyor. .

Hürriyet – Dergiden haberler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu