Teknoloji

Özlem Türeci: 5 ila 11 yaş grubu çocuklar için aşı aynı, ancak daha az dozda olacak

AlmancaBioNTech’in kurucuları “Der Spiegel” dergisine konuşan Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeç12 yaş altı çocuklarda taç virüsü aşısı ile ilgili çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Önümüzdeki haftalarda dünya genelinde 5-11 yaş arası çocuklar üzerinde yaptıkları bilimsel çalışmanın sonuçlarını tüm dünyadaki yetkililere sunacaklarını belirten Türeci, Avrupa dahil bu yaş grubu için aşı onayı için başvuruda bulunacaklarını söyledi.

Türeci, BioNTech’in söz konusu yaş grubu için bilimsel araştırma sonuçlarının bulunduğunu ancak bunların izin verme yetkisi olan kurumlara sunulması gerektiğini söyledi. BioNTech’in tıbbi direktörü de olan Özlem Türeci, “Üretimini şimdiden hazırlıyoruz. Aşı aynı olacak ama daha küçük dozlarda olacak” dedi. deyimini kullandı.

Uğur Şahin ise söz konusu yaş grubuna yönelik bilimsel aşı çalışmalarının iyi gittiğini belirterek, “Durum iyi görünüyor. Her şey planlandığı gibi ilerliyor.” dedim.

Biontech’in kurucuları Şahin ve Türeci, toplumu aşı konusunda kararsız olan insanları ikna etmek için mümkün olan her şeyi yapmaya çağırdı. Şahin, “Toplum olarak sert bir kış geçirmemek için daha 60 günümüz var. Bu iki ayda olabildiğince çok insanı harekete geçirmek için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız.” O çağırdı.

Özlem Türeci: 5-11 yaş arası çocuklar için aşı aynı ama daha küçük dozlarda olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu