Sağlık

Pandemide bu hastane sayesinde çok şehir nefes aldı

Bu hastane sayesinde pandemi başhekimliği bildirimi sırasında birçok il greve gitti: “İyi ki Eskişehir şehir hastanesinin bölgemizde olması pandemi sürecinde” diyebiliriz. Belediye hastaneleri mücadelede önemli bir yere sahiptir. salgına karşı Eskişehir Şehir Hastanesi Baş Uzman Doktoru. Dr.

pandemi bu hastane Birçok şehir nefes alıyor

Baş Tıbbi Bildirici: “Pandemi sürecinde,” İyi şanslar Eskişehir Şehir Hastanesi Bölgemizde var olduğunu söyleyebiliriz.

Şehir hastaneleri salgınla mücadelede önemli bir yere sahip

Eskişehir Şehir Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Yaşar Bildirici:

“Eskişehir şehir hastanesi personeli şehrimizde üretilen yaklaşık 250 bin Kovid-19 aşısı geliştirdi.”

Eskişehir’den Eskişehir’e ve çevre illere belediye hastanesinin kuruluşundan bu yana verdiği sağlık hizmetleri ve taç virüsü sürecindeki önemine değinen ESKİŞEHİR – Başhekim. Dr. Yaşar Bildirici, “Eskişehir Şehir Hastanesi olarak, hastanemizin genişleme potansiyeli ile taç virüsü sürecinde Eskişehir’de ne servis yatağı ne de yoğun bakım sorunu yaşamadık. Eskişehir Şehir Hastanesi personeli de yaklaşık 250 bin yaptı. Kovid-19 aşıları şehrimizde yapıldı” dedi.

Eskişehir şehir hastanesi, kurulduğu 2018 yılı Ekim ayından bu yana çeşitli poliklinik ve hizmetleriyle hem Eskişehir hem de çevre illerden vatandaşların sağlık sorunlarına çözüm üretti. Salgınla mücadelede önemli bir yere sahip olan şehir hastanesi binlerce kişiyi ağırladı. Kesin tanı almış ve şüpheli hastalardan oluşmaktadır. İlk etapta 1.81 yatak planlanan hastane, yapılan yatırımlar ve fiziki genişleme kapasitesi sayesinde 1.238 yatağa ulaştı. Sadece Eskişehir’e hizmet vermeyen hastane, pandemi sürecinde Kütahya, Afyonkarahisar ve Bilecik gibi illerde de yükünü devraldı.

Yeni kurulan kliniklerle bölgenin sağlık hizmetlerine katkıda bulunduklarını iddia eden Eskişehir Şehir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Yaşar Bildirici, “Eskişehir şehir hastanesi orijinal planında 1.81 yataklı bir hastane olarak planlanmıştı. Dinamik yapısı ve bölgenin ihtiyaçları nedeniyle hastanemiz 1.238 yataklı hastane oldu. çeşitli birimleriyle vermiş olduğu sağlık hizmetleri Obezite, Yanıklar, Yaralanmalar Ekim 2018’den bu yana, Hemşirelik ve Nadir Hastalıklar Merkezi gibi kliniklerle hizmet kalitesini ve sayısını olumlu yönde değiştiren büyüyen ve gelişen bir hastanede bulunmaktayız.

“Yoğun bakımda kesin tanısı konan yaklaşık 2 bin 200 hastaya bakıyoruz”

Eskişehir şehir hastanesinin pandemi sürecinde önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Uzm. Dr. Pandemi sürecini yönetirken “İyi ki Eskişehir şehir hastanesinin bölgemizde olması” diyebiliriz. Neyse ki Cumhurbaşkanımızın öngörüsü ve desteğiyle bu hastane hizmetini Eskişehir’de vermek mümkün hale geldi. Eskişehir ve çevre iller bu hastanenin ne kadar değerli ve verimli olduğunu mutlaka kabul edecektir. “O zamandan beri hastanemizde kesin tanı almış yaklaşık 8 bin hastayı yatırarak hizmet verdik. Kesin tanı almış yaklaşık 2.200 yoğun bakım hastasına bakıyoruz. Bunlara ek olarak şüpheli kategoride iki kat daha fazla hastayı hastanemizde tedavi ediyoruz. Hastanemizde pandemi var” dedi.

“Hastanemizde ihtiyaca göre değiştirilebilen 30’a yakın aşı polikliniği olduğunu vurgulamakta fayda var”

Şehir hastanesinde Eskişehir’de uygulanan yaklaşık 250 bin doz taç virüsü aşısının yapıldığını kaydeden Başhekim Bildirici, şunları kaydetti:

“Eskişehir Şehir Hastanesi olarak, taç virüsü sürecinde hastanemizin genişleme potansiyeli nedeniyle Eskişehir’de ne servis yatağı ne de yoğun bakım sorununa hiçbir zaman neden olmadık. Toplam yoğun bakım yatağı sayısı 99’u 160 civarındaydı. hastanemizin orijinal planında yetişkinler vardı.Sayı ile kalsaydık süreci yönetmekte çok zorlanacaktık.Hastanenin büyüyebileceğini bildiğimiz için bu 160 yatağı 280’e çıkardık. Eskişehir Şehir hastanesi kadrosu gelişti. İlimizde yaklaşık 250.000 Kovid-19 aşısı üretildi. Hastanemizin yaklaşık 30 tanesi ihtiyaca göre değiştirilebiliyor. Ayrıca aşı kliniklerini de vurgulamakta fayda var.”

Bu hastane sayesinde pandemi döneminde birçok şehir nefes aldı.
Bu hastane sayesinde pandemi döneminde birçok şehir nefes aldı.
Bu hastane sayesinde pandemi döneminde birçok şehir nefes aldı.
Bu hastane sayesinde pandemi döneminde birçok şehir nefes aldı.

Kaynak: İhlas / Şevket Can Çikot Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu