Magazin

Pedro de Noronha’dan Tülin Şahin ile ilgili çarpıcı iddialar: Onu terk ettiğim için canımı yakmak istiyor

? Tülin Şahin ile nasıl tanıştığını merak ediyorum.

? Tülin Şahinnasıl tanıştığınızı merak ediyorum. şöyle bir şey duydum; Seninle görünmemek için yurt dışında seninle konuşmak istedim. Bu doğru mu?

Evet bu doğrudur. Amerikalı bir arkadaş vasıtasıyla tanıştık ve ardından mesajlaşarak sohbet etmeye başladık. 3 gün boyunca hiç durmadan konuştuk. Üç gün sonra, “Gelip seni görmek isterim” dedim. “Hayır gelemezsin” dedi. “Neden?” dedim. “Ben burada çok ünlü bir insanım ve bizi burada birlikte görürlerse fotoğrafımızı çekerler” diye yanıtladı. Bu yüzden Tülin benimle Lizbon’a geldi. Lizbon’da harika bir 5 gün geçirdik ve çıkmaya başladık.

? İlk evliliğinizden 14 ve 15 yaşlarında iki çocuğunuz var. Çocuklarınızla ilk buluşmada tanıştınız mı?

Hayır, çocuklarım Londra’da ve yaz tatili için Lizbon’a geldiklerinde Tülin ile tanışmışlar. Çok iyi anlaştılar.

? Tülin Hanım sevdi mi?

Aslında o yaz hayatımın en güzel yazlarından biriydi. İki çocuğum Tülin’i çok sevdi, çok etkilendiler. Çok eğlenceliydi Tülin. Sadece televizyonda gördüğün Tülin’di.

? Onu zaten televizyonda tanıyor muydun?

Hayır, bunu bilmiyordum.

ONUN İÇİN SAVAŞTIĞIMI BİLMENİZİ İSTİYORUM

? Eski evliliklerini biliyor muydunuz?

Evet, elbette bana bunu söyledi. Ama eski ilişkileri hakkında konuşmayı pek kibar bulmuyorum. Seninle sadece Siena hakkında konuşmayı kabul ediyorum. Büyüdüğümde ve gelecekte bunu okuduğumda, gerçeği bilmenizi, “Evet, o benim babamdı” diye düşünmenizi, onun için savaştığımı bilmenizi istiyorum.

? Ama Tülin Şahin’in ünlü olması onu ilk andan olumsuz etkilemedi değil mi?

Aslında etkiledi. Çünkü başından beri benim için tek sorun ünlü olmamdı. İlişkimizin başından beri çocuk istiyordum. Oğlumun bu hayatı yaşamasını istemediğimi ve oğlumun Portekiz’de büyümesini istediğimi söyledim. Bakın İstanbul harika bir şehir ama çocuk yetiştirmek zor bir şehir. Sahilde yaşıyorum ve çocuklarımın da benim gibi sahilde, deniz kenarında büyümesini ve sörf yapmasını istedim. Tülin, mankenlik kariyerinin sonundaydı, 40 yaşına giriyordu. Günde iki kez İstanbul’a uçuş var. “Ne zaman işe gitmen gerekiyorsa atlar gider” dedim.

? Teklifinize “evet” mi dediniz?

Evet dedi. Hamile kalana kadar.

PLAN YAPTIK AMA BEN HAMİLEYKEN HER ŞEY DEĞİŞTİ

? Hamileliğinizde neler değişti?

Tüm! Gündüzden geceye farklı bir insan oldu. Çocuklarımla bir araya geldiğinde birden farklı davranmaya başladı. Onlar da karıştı. Bana verdiği tüm sözleri birer birer bozmaya başladı. Bana göre söz bir onurdur; Bir söz verirsin, el sıkışırsın ve bu değişmez. İnsanların bir şey söyleyip başka şeyler yapmasına alışık değilim. Ama hamileliği nedeniyle bir kızımız olacağını düşündüm. Evet, erkek olabilir ama bu kızı bize Tanrı verdi. Benim için neredeyse imkansız olan ve 4 ay süren tüm planlarımı birbirine karıştırdım. TürkiyeYaşadım, kendimi feda etmeye karar verdim çünkü ikinci kez bir aile kurma fırsatım oldu ve çalışması için her şeyi yapmaya hazırdım.

GERÇEK DÜĞÜN BULAMAM, İNSANLAR KALPTEN EVLENMELİ

? Evlenmek istemedin ama…

Kağıt üzerinde evli olmak bana gerçekçi gelmiyor. Kalpten evlenmesi gereken insanlar. Daha önce bir kez evlendim ve sancılı bir süreçti. Bunu Tülin ile başından beri konuştuk ve anlayış gösterdi. Tabii o zamanlar Türk kültürü için ne kadar önemli olduğunu bilmiyordum. Çünkü Avrupa’da o kültür yok. Çocuk sahibi olmak resmi olarak evli olmaktan çok daha önemli bence. Çünkü iki insanı ömür boyu birbirine bağlar.

TÜLIN YANLIŞ DÜĞÜN İSTİYOR

? Neden medya için sahte bir düğün yaptın?

Tülin bana onun için ne kadar önemli olduğunu söyledi. Sonra dedim ki, “Sana kaç kez evlenmek istemediğimi söyledim ve sen bunu kabul ettin, lütfen bana baskı yapma.” “Yaptığın şeyin adil olduğunu düşünmüyorum, bunun için bebeği kullanıyorsun” dedim. Bu yüzden iletişim danışmanı bu fikri buldu. Zaten Lizbon’da evli gibi davranan gazeteciler belediyeye gidip bakmıyor. Türkiye onların uzmanlık alanı, benim değil! Kariyerini istediği gibi yöneteceğini düşündüm, karışmaz.

? Fotoğraf çekip servis yaptınız. Özel bir fotoğrafçı tuttunuz mu?

Hayır, fotoğrafları 14 yaşındaki oğlum çekti.

? Sahte bir düğün olduğunu biliyor muydun?

Hayır, çocuklarıma söylemedim. Gerçekten evli olduğumuzu düşündüler. Çok mutlu oldukları için o anı bozmak istemedim.

Çocuklarımı evden kovdu.

? Türkiye’de birçok ünlü ismin daha evlenmeden çocukları oluyor. Sizce Tülin Şahin bu sahte düğüne neden ihtiyaç duydu?

Kendisini “Türkiye’nin yüzü” olarak gördüğünü ve evli gözükerek herkesi memnun etmeye çalıştığını düşünüyorum. Bu yüzden iki çocuğum olduğunun bilinmesini istemedi.

? Neden saklama ihtiyacı hissettin?

Türkiye’deki “mükemmel kız” imajından çok endişe duyuyor. Oğlu olan bir adamdan evlenmemiş bir çocuğu olmasının kariyerine zarar vereceğini düşündü. Bu bile çok büyük bir sorundu. Çocuklarım Siena doğduktan 5 hafta sonra Türkiye’ye gelip onu görmek istediler. Tülin onu istemedi: “Lizbon’a gittiğimizde onu göremiyorlar mı?” dedim. “Çocuklar 9 ay sabretmiş, kardeşlerinin doğumunu dört gözle beklemişler, 5 hafta onlara çokmuş” dedim. Sonra geldiler ama korkunçtu! Çünkü Tülin bizi evden kovdu ve geceyi otelde geçirdik. Ben yanlış bir şey yapmadım. Tek yaptığım artık Tülin’i istememekti. Bir ilişkide taraflardan biri devam etmek istemeyebilir. Çocuklarımı reddetmesi büyük bir kırılma noktası oldu ve ona olan sevgim sarsıldı. Ama yine de denedim. Çocukları Lizbon’a götürdükten sonra geri döndüm. 2 aylık bebeğimden vazgeçemedim. 3 aydır burada birlikteydik ve denedik ama olmadı. Sanırım elimden geleni yaptım.

BENİMLE HİÇ GÖRÜŞMEDİĞİMİ BİLMEDİĞİNİ zannetmiyorum

? Doğum yaptıktan sonra kilo veremediği için psikolojik baskı uyguladığınız söyleniyor…

Buna iki cevabım var. Birincisi şu: Portekizce’de “gorda” diye bir kelime var. Hem “dolgun” hem de “canım” anlamına gelir. İspanyolca’da da aynı kullanım var, ne istersen sorabilirsin. Son; Tülin’in doğum sonrası duygudurum bozukluğu olduğunu öğrendiğimde ona öğüt vermeye çalıştım. Ayrıca çok stresli bir işim var ve zaman zaman depresyona girdiğim zamanlar oldu. O anlarda daha sağlıklı beslendim, egzersiz yaptım ve daha iyi hissetmek için meditasyon yaptım. Depresif düşüncelerle mücadele etmelisiniz, size “Yürüyelim, biraz temiz hava alalım, vücudunuzun endorfin salmasına izin verin” derdim. Ama her zaman bir bahanesi vardı.

? Tülin Şahin beslenme ve diyet üzerine kitapları olan bir isim. Bu süreçte sağlıklı beslendiğinizi düşünüyorum…

Hayır, iyi verdim. Bu benim ilgi alanım olduğu için beslenme konusunda çok bilgiliyim. Evimizde sağlıklı beslenmesini sağlayan bir şefimiz vardı.

? Evde özel bir şefiniz var mıydı?

Evet tabi ki.

? Bütün yemekleri sen mi yaptın?

Evet, Tülin beni hiç pişirmedi.

Sabah kalkamadı, bebeği çok emzirmedi

? Aynı zamanda dadı meselesiydi. Tülin Şahin dadı istemediğini söyledi ama sen onu zorladın.

Doğru değil, onu bir dadı tutmaya zorlamadım.

? Ayrıca emzirmeye karşı olduğunuzu söyledi.

Hayır, bu da doğru değil. Tülin’in model olduğu için disiplinli olduğunu düşünebilirsiniz ama hiç de öyle değil. Emzirmek de disiplin gerektirir. Bebeğinizi her 3 saatte bir emzirmelisiniz. Örneğin bebek sabah 6’da uyandığında beslenmesi gerekir. Ancak Tülin ayağa kalkamadı. “Bir dadı arayalım” derken bunu kastetmiştim. Belki bebeği beş kez emzirmiştir. Ayrıca, bir ebeveyn neden bebeğinin emzirilmesini istemez? Anne sütü dünyanın en besleyici gıdasıdır. Yani hikaye onun anlattıklarından çok farklı. Tüm stratejisini “Peter’ı gözden düşürmek” üzerine kurdu.

“MUZ CUMHURİYETİ” HABERİ İLE HATTI DÜZENLEYİN

? Türkiye’ye “muz cumhuriyeti” dediğin yazıldı. Bunun kökeni nedir?

Bir saçmalık! 2000 yılından beri Türkiye’ye geliyorum. Burada Tülin’den çok daha fazla arkadaşım var. Bu ülkeye büyük saygım var. Kanuni Sultan Süleyman’a hayranım. Tülin’in ne yapmak istediğini çok iyi biliyorum. Kamuoyunu karıştırarak insanlara “Peter kötü adam” dedirtmek istiyor. Ama “muz cumhuriyeti” Haberlerçizgiyi geçti. Bu benim hayatımı, yanımdayken Siena’nın hayatını tehlikeye atan bir durum. Sonuçta bir gün bu ülkede kendi kızımla baş başa güzel vakit geçirmek istiyorum. Bir gün onu Portekiz’e götürebilmek istiyorum. Neden onu kaybetmek isteyeyim?

BİR ÇOCUĞUMUZU KAYBEDERİM ANINDA RUHSATIMI KAYBETTİM

? Bu hikaye nereden geldi?

Bence bir çocuk annesinin yanında olmalı, ona ait, ona ihtiyacı var. Buna inanan bir insan neden bir çocuğu kaçırır? Bir çocuğu kaçırdığım an Interpol arama listesindeyim ve ertesi gün yatırımcı lisansımı kaybediyorum. Tüm bunların Siena için iyi olacağını düşünüyor musunuz? Siena’yı seviyorum ve sadece iyi olmasını diliyorum. Annesiyle birlikte olmak ona iyi gelir. Zamanı geldiğinde aileme kavuşmasını, ara sıra da olsa anneannesini ve teyzesini görmesini istiyorum. Siena doğduğunda onunla birlikteydiler. Peki Tülin’in ailesi neredeydi?

? değil mi

Tabii ki değil! Çünkü Tülin ailesiyle konuşmuyor. Ama buna rağmen üzerime bir portre çizildi. Avukatlarım Siena’yı görmemi istediğinde evli olmadığımız ortaya çıktı. Sonra halkla ilişkiler stratejisi çöktü. Durumu kurtarmak için büyük bir Haberleronu işaret etti. daha büyük Haberler bu neydi “Peter bizi taciz etti!”

Noronha ayrıca Tülin Şahin’in kendisini kıskandığını ve Türkiye’ye geldiğinde bir arkadaşında kaldığı için Siena’nın önünde dövdüğünü söyledi.

İADE İSTİYOR

Tülin beni kıskandı dedin; Hala sana aşık olduğunu düşünüyor musun?

Hayır, öyle düşünüyorum; Kişi çevresinden “evet” cevabı almaya alışırsa, bir gün “hayır”ı bulursa egosu ciddi şekilde zarar görür. Şu anda olanlar, terk edildiği için kalbini kırmıyor. Bir rövanş istiyorsun. Beni gerçekten kıskanmıyor, sadece onu terk eden kişiye zarar vermek istiyor.

VERGİ EKSİKLİĞİ SORUNU

? Başkanı olduğunuz Noster Capital adlı şirketin Cayman Adaları’ndaki adresi Tülin Şahin. Vergi kaçakçıların merkezi olduğunu iddia ediyor…

Vergi anlaşmaları gibi şeyleri elbette herkesin anlamasını bekleyemem ama durumu kısaca şöyle açıklayabilirim. Noster Capital, iki “hedge fonu” dediğimiz şeyi yönetiyor. Biri Cayman Adaları’nda, diğeri Malta’da bulunuyor. Dünyadaki tüm hedge fonlar (sektörde 3 trilyon dolar ve üzeri) bir vergi cennetine dayanıyor. Nedeni çok basit. Hedge fonlar, müşterilerinin sermaye kazançlarından iki kez vergi almasını önlemek için vergi cennetlerinde yapılandırılmıştır. Bir yatırımcı bir Cayman hedge fonuna yatırım yaptığında, Cayman’da vergi ödemez, bu vergileri ikamet ettiği ülkede öder. Hiçbir ülke buna karşı değil. Çünkü vergi gelirlerini artıran bir durum.

Kaynak: Özgürlük

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu