Sağlık

Pozitif gelinin düğünü mahallelinin kabusu oldu

Olumlu gelinin düğünü mahallenin kabusu oldu. Düğünden bir gün sonra tacı olduğu tespit edilen gelinin ardından 24 kişi karantinaya alındı.

Gelinin olumlu düğünü mahallenin kabusu oldu

Düğünden bir gün sonra taç giymiş halde bulunan gelinin ardından 24 kişi karantinaya alındı.

DENİZLİ – Denizli‘Biz develer Düğünden bir gün sonra gelinin karana virüsü testi pozitif çıkınca damatla düğüne katılan 23 kişi daha karantinaya alındı.

Denizli’nin Çameli ilçesine bağlı Kolak semtinde yaşayan Halise Nurselin A. ve Muhammet S., 22 Ağustos’ta mahalle okul bahçesinde düzenlenen nikahla hayatlarına katıldı. Düğünün ertesi günü rahatsızlanan gelin, yakınları tarafından hastaneye kaldırıldı. Çiftin düğünü, doktorların şüpheyle baktığı taç virüsü testinin pozitif çıkmasının ardından bölgede yaşayanlar için kabusa dönüştü.

Kırsal mahalleye gelen dernek ekipleri, düğünde gelinle yakın temasta bulunan kişilerle temasa geçti. Gelin Halise Nurselin ve damat Muhammet S.’nin ardından nikaha katılan 23 kişi daha testlerinin pozitif çıktığı veya temaslı olduğu gerekçesiyle karantinaya alındı.

Kolak’ın kırsal semtindeki düğünün ardından taç virüsü vakalarında patlama yaşandı. Mahallede tedbirleri hızla artıran Çameli ilçe yönetimi, temas halinde olabilecekleri veya şikayetleri olan vatandaşları bir an önce dernek ekiplerine başvurmaları konusunda uyardı. Mahalledeki pozitif vaka sayısında ciddi bir artış olması durumunda toplu karantina tedbiri uygulanabileceği belirtildi.

Gelinin olumlu düğünü mahallenin kabusu oldu
Gelinin olumlu düğünü mahallenin kabusu oldu
Gelinin olumlu düğünü mahallenin kabusu oldu
Gelinin olumlu düğünü mahallenin kabusu oldu

Kaynak: İhlas / Mete Sönmez Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu