Sağlık

Pozitif gelinin düğünü sonrası mahallede tedbirler arttırdı

Müstakbel gelinin düğününden sonra mahallede tedbirler arttı. Düğünden sonra taç giyen gelinin ardından çok sayıda kişi karantinaya alındı. Bilmiyorum “Mustafa Çoban, mahalledeki komşulardan biri:” Eşim ve oğlum pozitif, …

Müstakbel gelinin düğününden sonra mahallede tedbirler arttı. Düğünden sonra taç giyen gelinin ardından çok sayıda kişi karantinaya alındı.

Erkek arkadaşı Muhammed S:

“Düğünde pozitif bir insan vardı, belki bilmiyoruz”

Mahalle sakinlerinden Mustafa Çoban:

“Eşim ve oğlum pozitif, temas halindeler”

DENİZLİ – DenizliDüğünün ardından taç virüsü testi pozitif çıkan gelinin yakınları ve vatandaşları, Türkiye’nin Çameli ilçesinde karantinaya alındı. Mahallede taç virüsü korkusu sürerken vatandaşlar tedbirlerini alarak çalışmalarına devam ediyor.

Denizli’nin Çameli ilçesine bağlı Kolak semtinde Halise NA ve Muhammet S. çifti 22 Ağustos’ta mahalle okul bahçesinde düzenlenen nikahla hayatlarına yeniden kavuştu. Düğünün ardından rahatsızlanan gelin hastaneye kaldırıldı. Doktorların şüphelendiği taç virüsü testi pozitif çıkınca çiftin düğünü mahallelileri korkuttu. Kırsal mahalleye gelen dernek ekipleri, düğünde gelinle yakın temasta bulunan kişilerle temasa geçti. Üyelik ekiplerinden şikayetleri ve çalışmaları olan vatandaşlar en yakın sağlık kuruluşuna başvurdu. Sağlık kurumlarındaki başvurusunun ardından gelin Halise NA pozitif çıkarken, damat Muhammet S. olumsuz temas pozisyonu nedeniyle karantinaya alındı. Mahalledeki diğer temaslıların yanı sıra çok sayıda kişi de testlerinin pozitif çıktığı veya temas halinde olduğu gerekçesiyle karantinaya alındı. Kolak’ın kırsal ilçesinde nikahın ardından taç virüsü vakalarında patlama yaşanırken sözlü açıklama yapan Damat Muhammet S; “Düğünden sonra eşim hasta olunca bizi test ettiler ve pozitif çıktı. Kendi sonucum negatifti ve temas pozisyonundan karantinaya alındım. Komşularımız temas halinde göründüğü için karantinaya alındılar. Belki pozitif çıkmıştır. Düğündeki kişi biz bilmiyor olabiliriz önlem alıyoruz aslında şu an durumumuz normal korkacak bir şey yok.Tedbirlerimiz devam ediyor pozitifler çıkmasın halkımız acil servise başvurmalı en ufak bir şüphe” dedi.

“Düğün sonrası olumlu bir durum oldu”

Mahalledeki taç virüs vakaları hakkında açıklama yapan Kolak ilçe başkanı Mustafa Adak; “Bir hafta önce köyümüzde 22-23 Ağustos tarihleri ​​arasında düğün vardı. Düğünden sonra bu düğün iki aile için olumlu bir durumdu. Ama tabii şimdilik normal mahallemizde her şeyin bir sorun olmadığını görüyorum. Ben de aileleri tek tek ziyaret ettim. O yüzden korkacak bir şey yok, umarım gelecekte böyle bir durum yaşamayız” dedi.

“Eşim ve oğlum olumlu, temas halindeyim”

Düğünden sonra hastalanan ve teste tabi tutulan Mustafa Çoban ve ailesi karantinada olduklarını açıkladı. Karantina sürecini anlatan papaz; “Sağlık durumumuz şu an iyiye gidiyor 7.gündeyiz. Düğünden sonra pozitif vakalarımız var. Biz de pozitif çıktık temasa geçtik. Eşim ve oğlum pozitif, temas halindeyim. Başka afakia durumu yok. Bu an köyde” dedi.

“Vatandaşlar aldıkları tedbirlerle hayatlarına devam ediyor”

Kolak ilçesinde bakkal işleten Mukadder Yılmaz, pozitif vakalar için önlem almak için çalıştığını söyledi. Yılmaz; “Mahallede bazı pozitif vakalara rağmen durum artık normal, köy halkı çalışmaya devam ediyor. Gerekli önlemler alınıyor, vatandaşlar maske ve sosyal mesafe önlemleriyle yaşamlarına devam ediyor” dedi.

Müstakbel gelinin düğününden sonra mahallede tedbirler arttı
Müstakbel gelinin düğününden sonra mahallede tedbirler arttı
Müstakbel gelinin düğününden sonra mahallede tedbirler arttı
Müstakbel gelinin düğününden sonra mahallede tedbirler arttı

Kaynak: İhlas / Semih Can Yılmaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu