Gündem

RTÜK’ten yayıncılık ilkelerini ihlal eden bazı gündüz kuşağı programlarına ceza

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, “Ece Üner ile Susmayın”, “Didem Arslan Yılmaz ile Vazgeç”, “Umudun Olsun Fulya ile”, 6112 Sayılı Kanun’un yayın ilkelerini ihlal eden kanallara para cezası verdi. genel ahlaka aykırılık ve aile değerlerine saygısızlık nedenlerinde.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK), 6112 sayılı Kanun’un yayın ilkelerini ihlal eden televizyon programları yayınlayan kanallara çeşitli yaptırımlar uyguladığı bildirildi. RTÜK’ün yazılı açıklamasına göre Üst Kurul, yayın yapan kuşak programlarını inceledi. “toplumsal ahlaka aykırı ve aile değerlerini yok sayan.”

YETİŞTİRİLMİŞ İLİŞKİLER VE LANET

Takip dosyalarını inceleyen Üst Kurul, 6112 sayılı Kanun’un yayın ilkelerini ihlal edenlere çeşitli yaptırımlar uyguladı. Buna göre, FOX’ta yayınlanan ve Fulya Öztürk’ün düzenlediği “Umudun Olsun Fulya ile” programında, ” insanlar arasındaki çarpık ilişkiler ekrana yansıyor ve diyaloglar sırasında yemin ediyor”. kuyu uygulanmasına karar verildi.

İletim ilkelerini ihlal eden programlara RTÜK yaptırımı

ÇALIŞMADA MAHKEME ALGISI OLUŞTURMA

Kanal D’de yayınlanan “Ece Üner ile Sessizlik” programıyla ilgili olarak, “toplumsal değerlerin yok sayılması, aile kurumunu ihlal eden hukuka aykırı ilişkilerin ortaya çıkarılması ve taraflar arasındaki uyuşmazlığın çalışma ortamında mahkemedeymiş gibi yargılanması” ihlal olarak değerlendirildi. yayın ilkesi ve yapılan oylama sonucunda yayıncıya karşı idari tedbirler alındı. para cezası verildi.

İletim ilkelerini ihlal eden programlara RTÜK yaptırımı

FINA DADA

Show TV’de yayınlanan “Didem Arslan Yılmaz ile Vazgeçme” programında, “Boşanma tarafları arasında, çocukların velayeti kimde olacak gibi bir aile mahkemesi durumu tartışmaları canlı olarak izleyiciye sunulacak.” örgüte kanun ve idari para cezası uygulandı. karar verilmiş.

İletim ilkelerini ihlal eden programlara RTÜK yaptırımı
Yayın ilkelerini ihlal eden bazı gündüz programları RTÜK tarafından cezalandırılmaktadır.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Ayşe Şensoy Boztepe

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu