Gündem

Rus müzisyen, piyanist ve davulcu Evgeny Grinko, Üsküdar’da konser verdi

ÜSKÜDAR, İSTANBUL (AA) – Rus müzisyen, piyanist ve davulcu Evgeny Grinko, Üsküdar Belediye, 2021-2022 kültür sanat sezonunun açılışında sahne aldı.

Üsküdar Harem Meydanı’ndaki konsere müzikseverler yoğun ilgi gösterdi.

Etkinlikte konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar halkının dolu dolu ve derin bir kültür ve sanat sezonunu dört gözle beklediğini söyledi.

“Müzik benim için duyguların dilidir”

“Benim adım Evgeny Grinko, işte arkadaşlarım” dediğini duyan turistleri selamlayan sanatçı, müziğin evrenselliği ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Müzik evrensel bir dildir. Birbirimizle bir dil konuştuğumuzda anlamlı kelimeler kullanırız ama hiçbirinin notaların anlamı yoktur. Yabancı bir dil gibi, ne anlama geldiğini anlıyorsun ama yapamıyorsun. bana müzik duyguların dilidir ve herkes müziği duygularıyla anlamlandırır.”

Evgeny Grinko, geniş bir keman ailesi ve 5 akordeon müzisyeni ile sahne performansına piyanonun yanı sıra gitar ve bateri becerilerini de ekledi.

Yaklaşık 1,5 saat süren konserde Rus piyanist “Valse”, “Epilogue”, “Carousel”, “Faulkner’s Sleep”, “Field”, “Bir Zamanlar”, “Prologue”, “Noir”, ” Kış Güneşi.” “” ve “Serenat” gibi besteler yaptı.

Konser Sanatçıya kemanda Vlada Ponyatovskaya, Anna Romanova ve Pavel Mazkevich, çelloda Yana Chekina ve akordeonda Evgenya Popova eşlik etti.

Yoğun ilgi nedeniyle pek çok kişi tarafından dışlanan etkinlik, belediyenin sosyal medya hesaplarından canlı yayınlandı.

Rus müzisyen, piyanist ve davulcu Evgeny Grinko Üsküdar'da konser verdi

Rus müzisyen, piyanist ve davulcu Evgeny Grinko Üsküdar'da konser verdi

Rus müzisyen, piyanist ve davulcu Evgeny Grinko Üsküdar'da konser verdi

Rus müzisyen, piyanist ve davulcu Evgeny Grinko Üsküdar'da konser verdiRus müzisyen, piyanist ve davulcu Evgeny Grinko Üsküdar'da konser verdi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu