Ekonomi

Rus turizm sektöründe Türkiye açık ara liderliğini sürdürüyor

Rusya Tur Operatörleri Derneği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, 2021 yılında Türkiye’nin Rus turistler için en popüler turizm destinasyonu olduğunu belirterek, “Turizm amaçlı ziyaret edilebilecek 40 ülke var. Türkiye bu ülkelerle kıyaslanamaz.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, Rus turistlere Türkiye2021’in en popüler tatil destinasyonu olduğunu teyit ederek”Turizm Bu amaçla ziyaret edilebilecek 40 ülke var. Türkiye’deki tatil talebi bu ülkelerle kıyaslanamaz” dedi.

Lomidze, başkent Moskova’da Rus turizm sektörü hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Bu yıl Rusya’da yaklaşık 20 milyon vatandaşın evlerini boşalttığını anlatan Lomidze, “Ekonomik alternatifler arasında Rusya’da tatil en hesaplı seçenek” dedi. dedi.

Türkiye’nin yurt dışı tatil talebinde açık ara lider konumda olduğunu kaydeden Lomidze, “Türkiye, 2021 yılında Rus turistlerin en popüler tatil destinasyonu. Turizm amaçlı ziyaret edilebilecek 40 ülke var ama Türkiye’de Tatile talep var Bu ülkelerle karşılaştırılamaz. dedim.

2019 yılında yaklaşık 6 milyon Rus turistin Türkiye’yi ziyaret ettiğini hatırlatan Lomidze, “2021’de turist akışı 2020’ye göre çok daha yüksek. Yıl sonuna kadar 4 ila 4,5 milyon Rus turistin Türkiye’yi ziyaret etmesini bekliyoruz.” . dedi.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Emre Gürkan Abay

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu