Ekonomi

Rusya Sayıştay Başkanı Kudrin: ” Ekonomik krizdeki belirsizliklere hazır olmalıyız”

Rusya Sayıştay Başkanı Aleksey Kudrin, yeni tip koronavirüs salgını (Kovid-19) nedeniyle yaşanan ekonomik krizin belirsizliklerine hazırlıklı olunması gerektiğini belirterek, “Yaşamakta olduğumuz şey, hiçbir etkisi olmayan olağanüstü bir krizdir. tüm krizlerin özellikleri.

Rusya Sayıştay Başkanı Aleksey Kudrin, yeni tip koronavirüs salgını (Kovid-19) nedeniyle yaşanan ekonomik krizin belirsizliklerine hazırlıklı olunması gerektiğini belirterek, “Yaşamakta olduğumuz şey, Türkiye’nin karakteristik özelliklerini taşımayan olağanüstü bir krizdir. Bu nedenle, daha fazla belirsizliğe ve esnekliğe hazırlıklı olmalıyız. ” dedim.

Rusya’nın eski maliye bakanlarından Kudrin, Moskova Finans Forumu’nda yaptığı açıklamada, küresel ekonomik gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bu yıl birçok ülkede ekonomik büyümenin salgın öncesi seviyelere ulaşacağını iddia eden Kudrin, “Rusya da bu ülkeler arasında yer alıyor. Ancak salgın krizi bitmiş değil. Avrupa 2022’de salgın öncesi ekonomik büyümeye ulaşabilecek. .” yorumunuz.

Mevcut ekonomik krizin olağanüstü bir yapıya sahip olduğuna dikkat çeken Kudrin, “Yaşamakta olduğumuz şey, tüm krizlerin özelliklerini taşımayan olağanüstü bir kriz. Bu nedenle daha fazla belirsizliğe ve esnekliğe hazırlıklı olmalıyız. Bu zor bir iştir. sorun.” dedi.

Devlete ait işletmelerin Rus ekonomisine yüksek katılımını da eleştiren Kudrin, “Yeni bir devlet şirketi kuruyoruz. Devlet kurumları ülkemizin tüm sektörlerini kontrol ediyor. Şirketler yatırım yapmazsa görüyorlar demektir. yatırım ortamına uygun değil”. deyimini kullandı.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Emre Gürkan Abay

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu