Gündem

SAHİLE TOPLANANLAR BU KEZ UMDUĞUNU BULAMADI

BARTIN’da 2 gün boyunca etkili olan kuvvetli rüzgar nedeniyle deniz suyunun sıcaklığı 10 dereceye düştüğünde, uskumru kıyıya vurdu ve vatandaşlar balıkları kova ve çuvallara doldurarak evlerine götürdü.

BARTIN’da 2 gün boyunca etkili olan kuvvetli rüzgar nedeniyle deniz suyunun sıcaklığı 10 dereceye düştüğünde, uskumru kıyıya vurdu ve vatandaşlar balıkları kova ve çuvallara doldurarak evlerine götürdü. Bu akşam sahili dolduranlar umduklarını bulamadılar.

Deniz suyunun hızla soğuması nedeniyle şokta kalan uskumru, Amasra ilçesine bağlı Avara Göçgündemirci kıyılarında iki gün boyunca yıkandı. Balığın sahile vurduğunu duyan yüzlerce vatandaş ellerinde çuval, kova ve el feneri ile sahile akın etti. 500 metrelik sahil boyunca sıralananlar, sahile ulaşan balıkları el fenerleri yardımıyla yakaladı. Vatandaşlar, bu akşam 2 gün boyunca 2 tona yakın balığın toplandığı sahile gitti. Ancak rüzgarın yön değiştirmesiyle vatandaşlar bu vesileyle umduklarını bulamadı. Ellerinde fenerleriyle sahilde bekleyenler eli boş dönmek zorunda kaldı. Bekleyenlerin görüntüleri umarız ilginç anlar yarattı.

“HABERLERİ DUYDUK, 60 KLOOM ARAÇLA GELDİK”

Amasra’dan balık tutmaya geldiğini söyleyen Yaşar Ünal, “Geçen gece Göçgündemirci sahilinde balıkların yıkandığını duyduk. Kovalar dolu dediler. Biz de bu gece geldik. Ama balık yokmuş gibi bekleyeceğiz. görüşte şimdi bu akşam getirdiğimiz 2 kovayı doldurmaya çalışacağız.60 kiloluk kovalarla geldik dün gece tonlarca balık tutuldu, Haberlerbiz de gördük. Bakalım üstesinden gelebilecek miyiz.”

“BALIKÇIYIM HİÇBİR ŞEY GÖRMEDİK”

Köyde balık tutan İrfan Kalafat, “3 gündür fırtına devam ediyor. Deniz çok soğudu, balıklar şokta ve karaya vuruyor. Akşama balık bekliyoruz. Küçük bir balık yakaladık. balık çok ama az. Dün gece zaten 200 kilo balık yakaladık. “Günde 2 tondan fazla balık tutuldu. Ama bu balık kesilir, çok az rüzgar eserse balık zaten kaçar. 6 yıl önce yaşadı. Ama bu pek olmadı. O noktada bir güne ihtiyacım vardı. Hiç bu kadarını görmemiştik” dedi.

PLAJDA BULUŞAN İNSANLAR BU KEZ UMUT BULMADI
PLAJI TOPLAYANLAR BU KEZ UMUTLARINI BULAMADI
SAHİLDE BULUŞAN İNSANLAR BU KEZ UMUT BULMADI
PLAJI TOPLAYANLAR BU KEZ UMUTLARINI BULAMADI
PLAJI TOPLAYANLAR BU KEZ UMUTLARINI BULAMADI
PLAJI TOPLAYANLAR BU KEZ UMUTLARINI BULAMADI

Kaynak: Demirören haber ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu