Gündem

Samsun Üniversitesine TEKNOFEST’te ödül yağdı

SAMSUN (AA) – İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenlendi Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) ödül töreni Samsun Üniversite birçok ödül almıştır.

Samsun Üniversitesi’nden yapılan yazılı açıklamada, 2018 yılında ülkenin en genç üniversitelerinden biri olarak kurulan Samsun Üniversitesi, aynı yıl ilki düzenlenen TEKNOFEST yarışmasında Alçak İrtifa Yarışması’nı kazandı. roketler Yarışmada ikinci olduğunu hatırladı.

Her yıl farklı dallarda başarılarını artıran Samsun Üniversitesi ekiplerinin bu yıl iki dalda birincilik, bir dalda ikincilik, bir dalda üçüncülük ve diğer dalda dördüncülük teşvik ödülünü kazandığı belirtildi.

Efficiency Challenge elektrikli araç yarışmasında verimlilik alanında ikinci olan Samsun Üniversitesi elektrikli araç takımının (SAMUELAR) da konsey özel ödülüne layık görüldüğü belirtilen açıklamada, Atakum Gençlik Merkezi orta irtifa roket yarışmasında başkanımızın ödülünü kazandı.

TANYELİ Roket takımının en özgün tasarım ödülüne layık görüldüğünün altını çizerek, şunları kaydetti:

Üniversitelerarası Roket Mühendisliği Yarışması 2021 Spaceport Amerika Kupası’nda 2018 yılında alçak irtifada üçüncü, teknik mükemmellik kategorisinde ikinci olan Samsun Roket takımı, Yüksek İrtifa Roket yarışmasında da üçüncülük ödülü aldı. Aynı şekilde 2242 üniversite öğrencisi Araştırma proje yarışmaları 2021 “Hibrit roket motorlarının tasarımı: analiz, üretim ve test” final yarışmasında öğrencilerimiz Muhammed Emin Kılınç, Emre Kara ve Muhammed Ernur Engür savunma kategorisi, uzay ve havacılık dallarında teşvik ödülüne layık görüldü.

Hem üniversitemizin hem de bağımsızlığımıza giden yolun ilk kilometre taşı olan Milli Mücadele’nin kentin simgesi Samsun’un ve TEKNOFEST’i gerçekleştirmek için büyük emekler vermiş öğrencilerimizin, akademik danışmanların ve eğitimcilerin adına saygıyla ?? ? 2022 yılında Samsun’da yapılacaktır. Tüm öğretmenlerimizi yürekten kutluyor, milli teknoloji hareketinin bu yeni üyelerini saygıyla selamlıyoruz. “

Samsun Üniversitesi TEKNOFEST'te ödül aldı

Samsun Üniversitesi TEKNOFEST'te ödül aldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu