Sağlık

Samsun’da aşıya dikkat çekmek için konvoy yaptılar

Aşıya dikkat çekmek için Samsun’da bir konvoy düzenlediler. Samsun’da aşı çalışmalarına dikkat çekmek için “Aşı Gönüllüleri Konvoyu” düzenlendi.

Aşıya dikkat çekmek için Samsun’a konvoy yaptılar.

SAMSUN: Aşı çalışmalarına dikkat çekmek için Samsun’da “Aşı Gönüllüleri Konvoyu” düzenlendi.

Samsun’da ikinci doz aşı oranlarının düşük olması nedeniyle ikinci ve üçüncü aşıların önemine dikkat çekmek amacıyla İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından 2 – 5 Eylül tarihleri ​​arasında “Çocuklar Okulda, Ebeveynler Aşı için” aşı kampanyası başlatıldı. . aşıların dozunu artırmak ve okullarda yüz yüze eğitimin sağlıklı bir şekilde devamını sağlamak. başlamıştı. Samsun Woswos Club, Samsun’da kampanya kapsamında farkındalık yaratmak için Motosiklet Kulüp, Samsun Mercedes Kulübün ve Sokak Motosikletinin Efendileri Grubu’nun desteğiyle “Aşı Gönüllüleri Konvoyu” düzenlendi.

Batıpark çok amaçlı tribün önünden saat 18.00’de hareket eden konvoy, Atakum Karayolları Kavşağı’ndan Atatürk Bulvarı’na doğru devam etti, Yenimahalle Kavşağı’ndan Atakent Bulvarı’na, Abdullah Gül Bulvarı Türk-İş Kavşağı’ndan Alparslan Bulvarı’na geri döndü. . Etkinlik, İl Sağlık Müdürlüğü’nün Atakum ilçe meydanındaki aşı noktasında sona erdi. Konvoy, Samsun Atakum Kaymakamı Kemal Yıldız ve Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Muhammet Ali Oruç, etkinlik motosiklet ve araç kulüplerinden katılımcıların aşılanmasının ardından sona erdi.

Aşıya dikkat çekmek için çeşitli etkinlikler düzenlediklerini vurgulayan Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Muhammet Ali Oruç, “Aşıya dikkat çekmek için etkinlikler düzenliyoruz. Bugün Samsun Woswos Kulübü, Samsun Motosiklet Kulübü ve Samsun Mercedes Garaj üyeleri bize destek verdi. Samsun’da bir konvoy düzenlediler. Bu konvoy ile onlar da bize destek oldu. aşıyı destekledim ve kampanyamızı istedim.Destekleriniz için teşekkür etmek istiyorum.Samsun halkına bir çağrı yapmak istiyorum.Samsun’da aşı oranlarını biraz daha artıralım ki çocuklarımız daha iyi eğitim alsın. sağlıklı ve güvenli bir ortamda okullarımız bir daha kapanmasın diye aşı noktalarına gidip aşıları eksiksiz ve zamanında yaptırın kardan çıkalım” dedi.

Konvoya katılan sürücüler, çok önemli bir etkinlikte aşı yaptırmanın faydasına dikkat çekmekten mutluluk duyacaklarını söylediler.

Aşıya dikkat çekmek için Samsun'a konvoy yaptılar.
Aşıya dikkat çekmek için Samsun'a konvoy yaptılar.
Aşıya dikkat çekmek için Samsun'a konvoy yaptılar.
Aşıya dikkat çekmek için Samsun'a konvoy yaptılar.

Kaynak: İhlas / Erdi Demur Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu