Gündem

SANCAKTEPE’DE YOL ÇALIŞMASI ÇİLEYE DÖNDÜ

Haberler -Oda Mustafa ESEN İSTANBUL DHA

sancaktepe‘dan beri Şamandıra Köprü kavşağında istanbul büyükşehir belediyesiÇalışmaların başlaması nedeniyle trafiğe kapatılan cadde, özellikle okula giden öğrenciler için adeta bir çile haline geldi. Sokağın kapanması nedeniyle kilometrelerce yürüyen öğrenciler tepki gösterdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bir hafta önce Samandıra Köprülü birliğinin bağlantı çalışmaları nedeniyle D-100 bağlantı yolu Yakacık caddesi girişini trafiğe kapattı. Yolun kapalı olması nedeniyle toplu taşıma araçları sokağa giremediği için vatandaşlar zor durumda kaldı. Cadde üzerinde 7 İETT durağı bulunurken, bu duraklara gitmek isteyen vatandaşlar caddenin başına inerek kilometrelerce yürümeye başladı.

ÖĞRENCİLER KAPALI YOLU RİSK EDER

Büyükbakkalköy, Ferhatpaşa, Fatih Mahallesi ve Kayışdağı’na giden yolun trafiğe kapanması, en çok bu yoldan okullara giden öğrencileri etkiledi. Öğrenciler yolun bir an önce açılmasını isterken, okullarla birlikte başladıkları çalışmalara tepki gösterdiler. Okuldan dönen ve yolda yürüyen Ahmet Emre, “Eskiden otobüsle gidiyordum, artık geçemiyoruz. Hemen yolu açmamız gerekiyor. Buranın bir haftalığına kapalı olduğunu, ancak otobüsün kapalı olduğunu söyledi. Gideceğim yer epeyce yolu kullanan öğrenciler bütün gün yorulduktan sonra yürüdüklerini ve yolların bir an önce açılmasını istediklerini söylediler.

Belediye otobüsünden indikten sonra yürümeye başlayan Sedef Çakır, “Gördüğünüz gibi böyle bir eziyeti çektik. Bildiğim kadarıyla üç dört gün sürdü. Bu ana rota olduğu için herkesi etkileyen bir durum. “Yaklaşık 15 dakika yürüyeceğim,” dedi.

SANCAKTEPE'DE YOL ÇALIŞMASI YAPTILAR

SANCAKTEPE'DE YOL ÇALIŞMASI YAPTILAR

SANCAKTEPE'DE YOL ÇALIŞMASI BİTTİ

SANCAKTEPE'DE YOL ÇALIŞMASI YAPTILAR

SANCAKTEPE'DE YOL ÇALIŞMASI BİTTİSANCAKTEPE'DE YOL ÇALIŞMASI YAPTILAR

Demirören Haber Ajansı – Son Dakika Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu