Teknoloji

Son Dakika: Belirtisiz vaka yaygınlığını anlayabilmek için okullarda PCR testi dönemi başlıyor

Koronavirüs salgını nedeniyle uzun süredir kapalı olan okullar Pazartesi günü kapılarını açtı. Eğitimin ilk haftası geçerken öğrenci ya da öğretmenler virüse yakalanırsa nasıl bir yol izleneceği merak konusu oldu. Ek olarak, bilgisayar Test tüm okullarda sorulsaydı velilerin kendilerine sordukları problemler arasındaydı. Sağlık Bakanı Fahrettin Kocasosyal medya hesabınızda yaptığınız bilgilerle soru işaretlerine son verin.

“SINIRLI SAYIDA OKULDA TEST YAPILACAK”

Sınırlı sayıda okulda PCR testinin yapılacağını belirten Koca, “Okullarda PCR testi mi yapılacak? Asemptomatik vakaların yaygınlığını anlamak için sınırlı sayıda okulda yapılacak mı? rıza aranacaktır.PCR taraması sağlıklı bir eğitim ortamının devamı ve olası hazırlık içindir.En deneyimli arkadaşlar çocuklarla buluşacaktır.

Son dakika: Asemptomatik vakaların yaygınlığını anlamak için okullarda PCR testi dönemi başlıyor

ÖĞRENCİLER ŞANSLA SEÇİLECEKTİR

Bakan Koca’dan yapılan açıklamaya göre test, vaka sayısı yüksek illerden öğrenciler arasından rastgele seçilerek uygulanacak. Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın takip ettiği sürecin ardından testleri pozitif çıkan öğrencilerin evlerinde karantinaya alınacağı belirtildi.

Son dakika: Asemptomatik vakaların yaygınlığını anlamak için okullarda PCR testi dönemi başlıyor

Haberler.com – Son dakika haberi

servet uzun

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu