Sağlık

Son dakika haber! Korona virüs nedeniyle ölümden dönen başkan ilçesine ‘Sağlıkçı Anıtı’ yaptırdı

Taç virüsünden hayatını kaybeden Cumhurbaşkanı, ilçesine “Tıbba Anıt” inşa etti.

Törene müdahalesi sırasında yoğun bakımda olduğu günleri hatırlayarak gözleri doldu. Saruhanlı Belediye Başkanı Akıllı bilgin, konuşmasını yarım bıraktı

Yaklaşık bir yıl önce taç virüsüne (Covid-19) yakalanan ve 24 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra sağlığına kavuşan MANİSA – Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, ilçedeki devlet hastanesinin yanına “İlaç Anıtı” inşa etti. , hastalıkları sırasında bakım alan sağlık çalışanlarına adanmıştır.

Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesi’nde 24 günlük yoğun tedavinin ardından taç virüsünü yenerek taburcu olan Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, 13 Ekim 2020’de Manisa’da geçirdiği semptomların ardından Saruhanlı Devlet Hastanesi’nde Covid-19 testi pozitif çıktı. Ülke genelinde büyük fedakarlıklar yapan sağlık çalışanlarını da unutmadı. Saruhanlı Belediyesi tarafından ilçe devlet hastanesi önüne yaptırılan “Tıp Anıtı” törenle açıldı. Sağlık personeline adanan anıtlardan ilki hastalık bulaşma aşamasını temsil etse de ikincisi aşı olmanın önemini yansıtıyor. Son anıt ise sağlık çalışanlarının başarısını simgeliyor. Törende konuşan Saruhanlı Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Salim Babuş, “Bu zorlu süreçte sağlık profesyonellerinin görev tanımı konusunda inisiyatif alması yeterli olmayacaktı. Liderlik göstermek gerekiyordu. Sağlık çalışanlarımız tüm profesyonellerine karşı büyük bir özveri ile görevlerini yerine getirdiler. sonra pes etmediler, enerjilerini kaybetmediler, bu süreçte aldığımız destekler bizi hep güçlü kıldı, hep devam etmemizi sağladı, bu anıt bize güç veren desteklerden biri. tam bir ekip olarak çok özveriyle. “Sizden son bir ricamız olacak. Manevi desteğiniz için lütfen bizi affetmeyin. Bize verebileceği en büyük destek aşıya olan ilgi olacaktır.”

Konuşması sırasında gözyaşlarına hakim olamadı.

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin törende yaptığı konuşmada konuşmasını yarım bırakmak zorunda kaldı. Bilgin konuşmasında bugünkü açılışın kendisi için çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Anılarım çok yoğun. Allah beni kimseden korusun diyorum. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Şu an çok duygulandım. Ekim ayında taç giydim. -Geçen yıl Kasım.Saruhanlı’nın lütfuyla hizmet etmek için seçildim.Bu taç sürecinde sizlerin yanında olmak ve onlara biraz destek olmak için sürekli sahadaydım.Bizde de bu hastalık vardı. 24 gün yoğun bakımda. Rabbimin yardımı ile bugün sizleri buradan geri çağırma fırsatı verdi Rabbimin izniyle. Taç döneminde hayat durdu, Saruhanlı “Belediye durmadı. Hayat durmuyor, sağlıkçılar durmadı. Sağlık çalışanları bizim için canlarını feda ettiler. Birçok can kaybettik. Hepsi için Allah’tan rahmet diliyorum. Yeriniz cennet olsun. Onlar dünyanın en kutsal insanları, İyi ki varsın.

“Sağlık camiası bu olayı seferberlik olarak kabul etti”

Sağlık çalışanları sayesinde pandemi döneminde Türkiye’de Avrupa’dan daha iyi deliller olduğunu söyleyen CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, “Geçen yıl kasım ayını saymazsak ne mutlu bize. İtalya, Fransa, İngiltere ve İspanya’nın ülkemizdeki görüşleri. Avrupa’da yaşanan korkunç şeyler olmasaydı, doktorlarımızın neredeyse yarısı önlerinde olmasına rağmen böyle üzücü senaryolar bulmasaydık inanın bana. Çoğu doktorlarımıza ve sağlık çalışanlarımıza ait. Sağlık camiası bu olayı seferberlik olarak kabul etti. Çok ciddi fedakarlıklar yaptılar, şahit oldum. Burada insanüstü mücadele veren tüm sağlık çalışanlarının önünde bir kez daha eğiliyorum” dedi. dedi.

Konuşmaların ardından katılımcılar eşliğinde “Tıbba Anıt”ın açılış bandı kesildi.

CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Saruhanlı Belediye Başkanı, Zeki Bilgin, Saruhanlı İlçesi Sağlık Müdürü Dr. Saruhanlı Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Tülay Ünlü Üresin, Dr. Salim Babuş, eski milletvekili Dr. CHP Manisa Dr. Tur Yıldız Biçer, siyasi parti temsilcileri, sağlık çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

Flaş Haber!  Taç virüsü nedeniyle ölen başkan bir tane inşa etti

Flaş Haber!  Taç virüsü nedeniyle ölen başkan bir tane inşa etti

Flaş Haber!  Taç virüsü nedeniyle ölen başkan bir tane inşa etti

Flaş Haber!  Taç virüsü nedeniyle ölen başkan bir tane inşa etti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu