Ekonomi

Son dakika haber! VİOP’ta endeks kontratı güne yükselişle başladı

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Vadeli işlem ve opsiyon (VİOP) piyasasında BİST 30 endeksine dayalı Ekim vadeli işlem sözleşmesi güne yükselişle başladıktan sonra 1.548 puanda sabitlendi.

Ekim Vadeli işlem sözleşmesi, 1.551.50 puana ulaştıktan sonra bir önceki seansın kapanışının yüzde 0.2 üzerinde 1.548.00’de işlem görüyor.

Dün satış ağırlıklı bir seyir izleyen endeks sözleşmesi, normal seansı önceki kapanışa göre yüzde 0,8 düşüşle 1,544,50 puandan kapattı. Endeks kontratı gece seansında 1.551.00 puana yükselerek kayıplarını kısmen telafi etti.

Analistler, yeni tip koronavirüs salgınının (Kovid-19) ekonomik toparlanmayı olumsuz etkilemeye devam edebileceği ve artan enerji fiyatlarının baskıları güçlendireceği endişesiyle küresel borsalarda risk algısının yüksek kalmaya devam ettiğini bildirdi.

Analistler, dış ticaret dengesi ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde’ın bugün euro bölgesinde yapacağı konuşmasının, Fed’in ABD’deki perakende satış ve üretim endeksi verilerini izleyeceğini kaydetti. UU. , 1.575 seviyeleri, skorun direnç pozisyonunda olduğunu belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu