Gündem

Son dakika haberi… Alman iş dünyasından ‘Hükümet hızlıca kurulsun’ çağrısı

Almanyaİş dünyası, genel seçimlerin ardından hükümetin bir an önce kurulması çağrısında bulundu.

Alman Dış Ticaret Birliği (BGA), Alman Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Birliği (BVMW) ve Aile İşletmeleri Birliği, ülkedeki genel seçim sonuçlarının Alman ekonomisine etkisini değerlendirdi.

BGA Başkanı Anton Börner yaptığı açıklamada, seçim sonuçlarının “ülkedeki sol ittifaka karşı açık bir işaret” olduğunu söyledi.

Börner, “Seçilmişlerin artık bir uzlaşma bulması ve geriye dönük kararların kararlı bir şekilde üstesinden gelecek bir ittifak kurması gerekiyor” dedi. deyimini kullandı.

Almanya’da kurumlar vergisi reformu, bürokrasinin azaltılması ve daha fazla dijitalleşme ihtiyacının altını çizen Börner, “Serbest piyasaya, serbest dünya ticaretine ve AB’nin güçlendirilmesine bağlı bir federal hükümete ihtiyacımız var” dedi. değerlendirmesini yaptı.

BVMW genel sekreteri Markus Jerger, “zor bir seçim sonucundan” sonra odak noktasının reform odaklı bir hükümet kurmaya odaklanması gerektiğini söyledi.

Jerger, şirketlerin gelecekleri için her şeyden önce “güvenli planlamaya” ihtiyaç duyduklarını belirterek, “Bir ekonomi merkezi olarak Almanya aylarca sürecek bir hükümet kurmayı göze alamaz” dedi. deyimini kullandı.

Aile Şirketleri Derneği Başkanı Reinhold von Eben-Worlee, Alman federal hükümetini oluşturacak partilerden ekonomide “doğru yönü” belirlemelerini istedi.

Alman şirketlerinin ekonomide doğru bir planla istihdam yaratacağını ve vergi ödeyeceğini iddia eden Eben-Worlee, “Ancak Alman şirketleri uluslararası rekabette daha rekabetçi hale gelirse iklim koruma ve dijitalleşme gibi konularda başarılı olabilir” dedi. değerlendirmesini yaptı.

Ülkedeki olası vergi artışlarının işletme yatırımlarını ve istihdamı olumsuz etkileyeceğini ifade eden Eben-Worlee, hükümeti vergi artışlarından kaçınmaya çağırdı.

Almanya’da 2017 yılında yapılan genel seçimlerin ardından koalisyon görüşmeleri yaklaşık 6 ay sürdü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu