Sağlık

Son dakika haberi: Antalya Şehir Hastanesi tamamlandığında günlük 35 ile 50 bin hastaya hizmet verecek

Son gelişmelere göre Antalya Şehir Hastanesi tamamlandığında günde 35 ila 50 bin hastayı tedavi edecek.

Antalya Şehir Hastanesi Tamamlandığında günde 35 ila 50 bin hastaya hizmet verecek.

2023 Mart Mayıs ayında hizmete girmesi planlanan hastanenin yüzde 7’si tamamlandı.

Antalya İl Sağlık Müdürü Ünal Hülur:

“Bütün bölümlerin bulunduğu hastanede psikiyatri hastaları başka hastanelere sevk edilmeyecek”

ANTALYA – Antalya Şehir Hastanesi inşaatının yüzde 7’si tamamlandı. İl Sağlık Müdürü Ünal Hüldür, hiçbir hastanın başka yere sevk edilmeyeceğini belirterek, günde 35 ila 50 bin kişinin hastaneye gelmesini beklediklerini söyledi.

Kepez ilçesine bağlı Göçerler ilçesi sınırları içerisinde 373 bin metrekarelik arsa üzerinde yapımına başlanan Antalya şehir hastanesi, 19 Mart 2021’de teslim edilerek ilk kazı gerçekleştirildi. Hastanenin Mart 2023’te tamamlanması bekleniyor. 155 genel hastane yatağının yanı sıra kapasitesiyle öne çıkan hastane, toplam yatak kapasitesi 92 çocuk, 91 ortopedi/nöroloji, 100 kadın doğum, 100 CVS, 100 onkoloji , 30 FTR, 20 psikiyatri, 246 yoğun bakım ünitesi ve 114 yatak daha. olacak. Ayrıca hastanede; 39 ameliyathane, 301 poliklinik odası ve 16 doğumhane ile katılması planlanmaktadır. Ayrıca 2.388’i açık ve 891’i kapalı olmak üzere toplam 2.929 araçlık park yeri olacaktır.

Son teknoloji cihazlarla donatılacak, yeterli altyapı donanımına sahip olacak, konforlu ve modern bir mimariye sahip olacak ve akıllı inşaat fonksiyonları hızla artmaya devam edecek. Hastane inşaat çalışmaları da drone ile havadan görüntülendi.

Antalya İl Sağlık Müdürü Ünal Hüldü de hastanenin yapım çalışmalarını yerinde inceledi. Yetkililerden bilgi aldıktan sonra Hüldür, Antalya’nın 1.488 yataklı şehir hastanesinin 19 Mart’ta teslim edildiğini ve 750 iş günü sonra Mart 2023’te tamamlanacağını söyledi.

“Yüzde 7 tamamlandı”

Hüldü, inşaatın yüzde 7’sinin tamamlandığını ve binanın hızla yükseldiğini ifade etti. “Hastanemiz 4 ana blok ve bir orta göbekten oluşacak. Hastanede birçok özel bölüm olacak. Bunların arasında 100 yatak var. Kalp ve damar cerrahisi, 100 yataklı kanser merkezi, kadın hastalıkları ve doğum ve kadın hastalıkları. Kompleks olacak. çocuk hastanesi, fizyoterapi ve psikiyatri bölümü de dahil olmak üzere hastane.

“Rahat ortam”

Hastane kampüsünün tamamının 373.000 metrekare alana sahip olacağını kaydeden Hüldü, “Binaların yaşam alanı 45.000 metrekare olacak. Kapalı alan 285.000 metrekare, acil alanı ise 10.000 metrekare olacak. metre kare. Rahat bir ortam olacak” dedi.

“35, 50 bin kişi gelecek”

Ünal Hüldü, hastanenin şehre hakim yüksek bir noktada bulunduğunu belirtti. “Hastanenin birinci katı bile deniz manzaralı. Bölgede ciddi bir yapılaşma var. Bu kapasitede bir hastaneye günlük 35-50 bin kişinin gitmesini bekliyoruz. Gelen personel ve hasta sayısı ile ciddi bir rakam. Ekonomiye de katkı sağlıyor. Şehrin markası olacak bir hastane” dedi.

“Psikiyatrik hastalar sevk edilmeyecek”

Antalya şehir hastanesinin hekim bölümleri, cihazları ve kalitesi açısından nitelikli bir hastane olacağını belirten Hüldür, psikiyatri hastalarının başka yere sevk edilmeyeceğini vurguladı.

Son dakika haberi: Antalya şehir hastanesi tamamlandığında günde 35 ila 50 bin hastayı tedavi edecek.
Son dakika haberi: Antalya şehir hastanesi tamamlandığında günde 35 ila 50 bin hastayı tedavi edecek.
Son dakika haberi: Antalya şehir hastanesi tamamlandığında günde 35 ila 50 bin hastayı tedavi edecek.
Son dakika haberi: Antalya şehir hastanesi tamamlandığında günde 35 ila 50 bin hastayı tedavi edecek.

Kaynak: İhlas / İsa Akar Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu