Gündem

Son dakika haberleri… KKTC Cumhurbaşkanı Tatar üçlü görüşmenin ardından konuştu

Kuzey Kıbrıs Ron Türkiye Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin TartarusEgemen eşitliğimiz ve uluslararası eşitlik durumumuz kabul edilirse resmi görüşmelere başlayacağız” dedi. dedim.

Tartarus, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ve Kıbrıs Rum yönetiminin (GKRY) lideri Nikos Anastasiadis ile görüşmesinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

60 yıldır devam eden görüşmelerden sonuç alınamadığı için bu görüşmelerin aynı anlayışla sürdürülemeyeceğini iddia eden Tatar, “Egemen eşitlik temelinde yan yana yaşayan iki ayrı devletin işbirliğiyle” dedi. dedim.

Tartarus sözlerine şöyle devam etti:

“Genel sekreterin açıklamasında, ‘Ortak bir zemin olmadığı için şu anda böyle bir aciliyet (görüşmeye başlama) söz konusu değil. Şu anda sahip olduğum yetkiyi alıp Güvenlik Konseyi’ne iade etmeyi doğru bulmuyorum. “Şu anda yeni bir özel temsilci atanmasıyla, Genel Sekreter öyle bir pozisyon önerdi ki, bu kişi tekrar ortak bir payda olup olmadığı üzerinde çalışmaya devam edecek ve durumu buna göre yeniden değerlendirecek.”

Tatar: “Egemen eşitliğimiz ve uluslararası eşitlik durumumuz kabul edilirse resmi görüşmelere başlayacağız.” dedim.

Son dakika haberi... KKTC Tatar cumhurbaşkanı üçlü görüşmenin ardından konuştu

Son dakika haberi... KKTC Tatar cumhurbaşkanı üçlü görüşmenin ardından konuştu

Son dakika haberi... KKTC Tatar cumhurbaşkanı üçlü görüşmenin ardından konuştuSon dakika haberi... KKTC Tatar cumhurbaşkanı üçlü görüşmenin ardından konuştu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu