Teknoloji

Son Dakika! PCR testi olmayan öğretmenlerle ilgili soruya Bakan’dan yanıt: Elimize ulaşan sıkıntılı durum yok

Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: “Aşı olmayan ve PCR testi yaptırmayan öğretmenler okula girebilecek mi?” soruyu yanıtladı. Özer, “Öğretmenlerimizin aşı olacağını ve PCR testinde zorluk çıkaracağını düşünmüyorum. Öğretmenler büyük bir fedakarlık yaptılar. Şimdiye kadar PCR testlerinde sorun yaratacak bir durumla karşılaşmadık.”

Koronavirüs salgınında hasta sayısının artmasıyla birlikte eğitim faaliyetlerinin nasıl ilerleyeceği de merak konusu oldu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Bilim Kurulu toplantısının ardından ısrarla sordu: “Öğretmenler PCR testi yapılmadan okullara girebilir mi?” soruyu yanıtladı. Özer, öğretmenlerin okulu özlediğini ve böyle bir sorun yaratmayacaklarını belirtti.

“BÜYÜK HATA”

Bakan Özer, PCR testi yaptırmamakta güçlük çeken bir öğretmen bulamadıklarını belirterek, şunları söyledi:

Öğretmenlerimizin aşılanmadığını veya PCR testi yapılmadığını düşünüyorum. Öğretmenler büyük fedakarlıklar yaptı. Bu kitlenin aşı olmasa bile PCR olmadan okul ortamına ulaşacağını düşünmüyorum.

“ZOR BİR DURUM BİZE ULAŞMADI”

Öğretmenlerimiz her geçen gün daha fazla öğrenciyle tanışmak istiyor. Bu süreçte bir problem olduğunu düşünmüyorum. Şu anda 2,5 milyon öğrenci ve 160 bin öğretmen sahada. PCR testlerinde sorun çıkaran bir durum almadık. Herkesin onu örnek alacağına inanıyoruz. Onlardan hiç şüphemiz yok.

Son an!  PCR testi yaptırmayan öğretmenlerle ilgili soruya bakanın yanıtı: Herhangi bir sorunlu durum almadık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu