Ekonomi

TAGEM Genel Müdürü Nevzat Birişik, Mersin’de genişletilmiş yönetim koordinasyon toplantısına katıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırma ve Politikalar Genel Müdürü (TAGEM). Nevzat Birişik, Mersin’in Erdemli ilçesindeki Alata Bahçe Bitkileri Araştırma Enstitüsü’nde gerçekleştirilen uzun süreli yönetim koordinasyon toplantısına katıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırma ve Politikalar Genel Müdürü (TAGEM). Nevzat Akciğer, MersinAlata ilinin Erdemli ilçesinde Bahçe Kültür Araştırma Enstitüsü’nde düzenlenen uzun süreli yönetim koordinasyon toplantısına katıldı.

Birisik toplantıda yaptığı konuşmada, yeni tip koronavirüs salgınının (Kovid-19) tüm dünyadaki en temel ihtiyacın gıda olduğunu bir kez daha gösterdiğini belirtti.

Kovid-19 döneminde Genel Müdürlük olarak çalıştıklarını iddia eden Birişik, şunları söyledi:

“Önceliğimiz bu doğrultuda vatandaşlarımıza hizmet vermek olmuştur, çünkü vatandaşın kısıtlamalar döneminde arazisine gidememesi, bunun sonucunda da gidememesi durumunda ciddi bir performans kaybı yaşanacaktır. beslenme gibi faaliyetlerde bulunmak Ancak zamanında yapılmayan tarımsal faaliyetler sonucunda bitki ve hayvanlarda önemli sorunların ortaya çıkabileceği düşünüldüğünde asıl risk bir gıda güvenliği politikası sağlamaktır. kuraklık, don ve hastalık ve daha zor koşullar için uygun hayvanlar üzerinde.”

Personelden bugüne kadar yaptıkları Ar-Ge çalışmalarına daha fazla ağırlık vermelerini isteyen Kim, şunları söyledi:

“Salgın döneminde Ar-Ge çalışmalarımıza ara vermedik. Enstitülerimiz faaliyetlerine devam ettiler. Çünkü Ar-Ge çalışmalarına ara vermek telafisi mümkün olmayan sonuçlara yol açabilir. Tarımın önemi biliniyordu ancak tarımın önemi nedeniyle tüm dünyada anlaşılmaya başlandı. Kovid-19’a. Tarım yoksa hayat O nedenle gelişen teknoloji ile birlikte tarımsal Ar-Ge’ye daha fazla ağırlık vermek zorundayız.”

TAGEM CEO'su Nevzat Birisik Mersin'de düzenlenen genişletilmiş yönetim koordinasyon toplantısına katıldı

Kaynak: Anadolu / Derviş Çömez Ajans

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu