Ekonomi

TEKNOFEST 2022 Samsun’da düzenlenecek – Haberler Ekonomi

SAMSUN (Haberler.com) – Baykar CEO’su Haluk Bayraktar, sosyal medya hesabından önümüzdeki yıl Türkiye’nin ilk ve tek TEKNOFEST havacılık, uzay ve teknoloji festivaline ev sahipliği yapacak. Samsunyılında gerçekleştirileceğini duyurdu.

Bayraktar yaptığı açıklamada, “TEKNOFEST 2021 tüm coşkusu, heyecanı ve umuduyla rüzgar gibi geçti. Önümüzdeki yıl TEKNOFEST, milli mücadeleden alev alev yanan ilimiz Samsun’da Karadeniz’de buluşacak.” dedi.

T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk BayraktarTEKNOFEST 2022’yi Samsun’da düzenleyeceklerini belirterek, “TEKNOFEST Karadeniz 2022 Samsun’da, Karadeniz’in yeşil ve mavinin tüm tonlarıyla muhteşem güzelliklere sahip illerimizde yapılacak.” dedi. dedim.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “İlimiz adına müjdeli bir haber. İnşallah hükümetimiz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kiğdem Karaaslan, milletvekillerimiz ve üniversitelerimizle birlikte örnek bir organizasyona merhaba diyoruz. Herkesi bu mücadelenin parçası olmaya davet ediyoruz. TEKNOFEST heyecanı.”

Toplumda teknolojiye olan ilgiyi artırmayı ve milli teknoloji üreten bir topluma dönüşümümüz konusunda farkındalık yaratmayı hedefleyen festival kapsamında çeşitli konularda yarışmalar, hava gösterileri, konserler, bilimsel etkinlikler ve söyleşiler gibi birçok etkinlik gerçekleştirilecek. Kavradı. 2018 yılında ilki İstanbul’da gerçekleştirilen TEKNOFEST’i yüz binlerce kişi ziyaret etti. 2019 yılında 81 il ve 122 ülkeden 1 milyon 720 bin ziyaretçinin katıldığı yarışmalara hem kendi rekorunu hem de dünya rekorunu kırdı. TEKNOFEST, geçen yıl ilk kez İstanbul dışında Gaziantep’te gerçekleştirildi. Bu yıl İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen festivale yüz binlerce kişi katıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye Teknoloji Ekibi Vakfı (T3) başkanlığında; Milli teknolojinin gelişmesinde kilit rol oynayan birçok kuruluşun derneği ile düzenlenen dünyanın en büyük 5. teknoloji festivalinin 2022’de Samsun’da düzenleneceğinin duyurulmasının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: Beyan.

Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST’in onlarca şehir, onlarca ülke, binlerce yarışmacı ve yüzbinlerce ziyaretçinin katılımıyla gerçekleşmesinden büyük heyecan ve gurur duyduklarını ifade eden Prof. 2022’de geleceğin şehri Samsun’da. Demir şu ifadeleri kullandı:

“Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank ile T3 Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Selçuk Bayraktar ve paydaşlarına teşekkür ederiz. Cumhuriyetimiz, kurtuluş meşalesinin yakıldığı milli mücadele şehri Samsun’da dünya çapında bir teşkilata ev sahipliği yapmak istiyoruz.Bundan dolayı gururlu ve mutluyuz.Samsun lojistiği, coğrafyası ve tarihi ile bu teşkilata hazırdır. Bugün tez yok, 2022 yılında yapılacak TEKNOFEST hazırlıklarına başlayacağız. Bilgi ve teknoloji çağındayız. Gençlerimizi geleceğe hazırlamamız gerekiyor. Dünyanın en büyük hava sahası ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST için I. umarız valimiz, parti genel başkan yardımcısı AK Çiğdem Karaaslan, milletvekillerimiz, Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Samsun, tüm temsilcilerimiz ile birlikte örnek bir organizasyona ev sahipliği yaparız. kamu kurum ve kuruluşları ile STK’lar. Fırsatı değerlendireceğiz.”

İstanbul’da düzenlenen TEKNOFEST 2021’in kapanış gününde, organizasyonun 2022’de Samsun’da yapılacağı duyurusu kentte sevinçle karşılandı.

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Dünyanın en büyük TEKNOFEST havacılık, uzay ve teknoloji festivali, milli mücadelenin ilk adımı olan Samsun’umuz tarafından 2022 yılında gerçekleştirilecek” dedi. paylaşıldı. Vali Dağlı, “Milli teknoloji hareketinin en güzel yansımalarından biri olan TEKNOFEST 2022’nin Samsun’da düzenlenmesi kararında emeği geçen T3 Vakfı Mütevelli Heyeti, Meclis Başkanı Selçuk Bayraktar ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. .

Haberler.com – Ekonomi haberleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu