Ekonomi

TEKNOFEST İstanbul 2021 sona erdi

T3 Vakfı Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST 2022’yi Samsun’da düzenleyeceklerini belirterek, “TEKNOFEST Karadeniz, 2022 yılında Samsun’da, yeşilin her tonuyla muhteşem güzelliklere sahip illerimizde yapılacak. Karadeniz’in mavisi.” dedi.

Bu yıl dördüncü kez kapılarını misafirlerine açıyor Havacılık, Uzay TEKNOFEST Teknoloji Festivali ise kapanış töreniyle sona erdi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VarankKapanış töreninde yaptığı konuşmada TEKNOFEST, Türkiye’yi sadece teknoloji kullanan değil, gelişen, üreten ve ihracat yapan bir ülke haline getirmeye çalıştıklarını belirterek, TEKNOFEST’in milli teknoloji vizyonuyla hayata geçirdikleri uygulamalardan biri olduğunu söyledi. hareket.

TEKNOFEST çocuklarının heyecanının görülmeye değer olduğunu ifade eden Varank, “Sizinle, siz değerli misafirlerimizle, çocuklarımızın ve gençlerimizin aileleriyle çok güzel bir TEKNOFEST geçirdik. geleceğin bilim insanlarını, mühendislerini ve teknisyenlerini yetiştirin.”

TEKNOFEST’te bu yıl yaptıkları yeniliklerden birinin de saygın bilim insanlarını festivale davet etmek olduğunu belirten Varank, şöyle devam etti:

“Nobel ödüllü bilim adamımız Aziz Sancar, yaşına rağmen TEKNOFEST’e tek başına geldi. Gençlerimize örnek ve rol model olmak için bizimle vakit geçirdi. Bize eşlik etti. İşte bütün gençlerimiz, hepsi çocuklar, hepsi” TEKNOFEST’e katılan gençlerimiz. Öğrencimiz gerçekten geleceğin Aziz Sancar, geleceğin Selçuk Bayraktar olacak.

Biz gerçekten dünyaya adalet dağıtmış medeniyetler kurmuş bir milletiz. Cumhurbaşkanımızın bize her zaman aşıladığı gibi bizim de yapmamız gereken kendimize güvenmek. “Yapamayız, yapamayız.” “En iyisini yaparız, en iyisini yaparız, en iyisini alırız” değil. anlamına geliyor. TEKNOFEST’te gençlerimize bunu aşılamaya çalışıyoruz.”

Festivalde tüm paydaşların büyük emek verdiğini ifade eden Varank, “Büyük Taarruz ve büyük zaferin 100. yılında TEKNOFEST ateşinin Samsun’dan yayılmasını, TEKNOFEST’in Karadeniz’de ve tüm dünyada teknoloji ateşini tutuşturmasını temenni ediyorum. ülke” tabirini kullandı.

“Yurt dışında ilk TEKNOFEST’i kardeş vatanımız Azerbaycan’da yapacağız”

T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve TEKNOFEST Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, festivali büyük bir coşku ve şenlik havasında tamamladıklarını belirtti.

TEKNOFEST’te yüz binlerce kişinin millet sevgisine bir kez daha kavuşmak için bir araya geldiğini kaydeden Bayraktar, “Her yıl olduğu gibi büyük bir umutla doğduk diyebilirim. Geleceğimizi oluşturacak yeni şampiyonları biliyoruz. Ülkemiz ve projeleri. Değerli başkanımız, ülkemizin gururu, hocamız Aziz Sancar ve tüm devlet. Festivale personeli katıldı.” dedi.

Anadolu’nun milli teknoloji hareketi çağrısına sessiz kalamadıklarını ve iki yıl önce aldıkları bir kararla TEKNOFEST’i bir yıl İstanbul’da bir yıl da Anadolu’da düzenlemeye karar verdiklerini hatırlatan Bayraktar, festivalin Gaziantep’te yapıldığını hatırlattı. geçen yıl büyük bir coşkuyla geçti.

Bayraktar, önümüzdeki yıl yapılacak festivalle ilgili şunları söyledi:

“Bir milletin kahramanlık destanının başlangıcı olan milli mücadele meşalesinin yakıldığı Samsun’da TEKNOFEST 2022’yi organize edeceğiz. denizde mavi Karadeniz. TEKNOFEST Karadeniz. Gençlerimize, Samsun’umuza, Karadeniz’e, Anadolu’ya, ülkemize ve dokunduğu tüm coğrafyalara hayırlı olsun.”

TEKNOFEST’in sadece ülkeyi kuşatmakla kalmayıp ülke sınırlarını da geçtiğini iddia eden Bayraktar, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Ukrayna ve Endonezya başta olmak üzere birçok ülke TEKNOFEST’i kendi topraklarında düzenlemek istiyor. Kardeş vatanımız Azerbaycan’da sahne alacağız.” dedi.

TEKNOFEST İstanbul 2021 yarı şöhreti

TEKNOFEST İstanbul 2021 yarı şöhreti

TEKNOFEST İstanbul 2021 yarı şöhretiTEKNOFEST İstanbul 2021 sona erdi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu