Gündem

TEKNOFEST’in 2022’de Samsun’da yapılacak olması kentte sevinçle karşılandı

İstanbul (AA) – Samsun‘Evet Havacılık, Uzay Önümüzdeki yıl TEKNOFEST ve Teknoloji Festivali’ne ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz.

İstanbulİstanbul’da gerçekleştirilen TEKNOFEST 2021’in kapanış gününde organizasyonun 2022 yılında Samsun’da yapılacağı duyurusu kentte sevinçle karşılandı.

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Dünyanın en büyük TEKNOFEST havacılık, uzay ve teknoloji festivali, milli mücadelenin ilk adımı olan Samsun’umuz tarafından 2022 yılında gerçekleştirilecek” dedi. paylaşıldı.

Vali Dağlı, “Milli teknoloji hareketinin en güzel yansımalarından biri olan TEKNOFEST 2022’nin Samsun’da düzenlenmesi kararında emeği geçen T3 Vakfı Mütevelli Heyeti, Meclis Başkanı Selçuk Bayraktar ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. .

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir yaptığı yazılı açıklamada, yaklaşık 2 milyon kişinin ziyaret ettiği TEKNOFEST’in önümüzdeki yıl Samsun’da yapılacağının duyurulmasının şehir için büyük bir haber olduğunu ifade etti.

Demir, Türkiye’nin ilk ve tek TEKNOFEST havacılık, uzay ve teknoloji festivalinin 2022 yılında Samsun’da düzenlenmesinden büyük heyecan ve gurur duyduklarını ifade etti.

“Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank ile T3 Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Selçuk Bayraktar ve paydaşlarına teşekkür ederiz. Kurtuluş meşalesinin yakıldığı Cumhuriyetimiz Milli Mücadele böyle dünya çapında bir organizasyona ev sahipliği yapacaktır. İçinde bulunmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz. Samsun, lojistiği, coğrafyası ve tarihi geçmişiyle bu organizasyona hazır Bugün orada. tez değil.2022 yılında yapılacak TEKNOFEST hazırlıklarına başlayacağız.Bilgi ve teknoloji çağındayız.Gençlerimizi geleceğe hazırlamamız gerekiyor.

Türkiye’nin en büyük havacılık, uzay ve teknolojisi olan TEKNOFEST’te hükümetimiz, parti başkan yardımcısı AK Çiğdem Karaaslan, milletvekillerimiz, Ondokuz Mayıs ve Samsun Üniversitesi, tüm kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte örnek bir organizasyona merhaba diyeceğimizi umuyorum. Dünya. Festival. Bu önemli fırsatı şehrimizi hem yurt içinde hem de yurt dışında tanıtmak için en iyi şekilde değerlendireceğiz. Herkesi TEKNOFEST ışığının heyecanını paylaşmaya davet ediyoruz.”

Gençler heyecanlı

Samsunlu gençlerden Emirhan Gözpınar, “Etkinliğe kesinlikle katılmak istiyorum. Samsunlu gençlerin böyle etkinliklere ihtiyacı var. Samsun’da teknoloji alanında birçok kurs ve etkinlik yapılıyor. TEKNOFEST sayesinde bu daha iyi.” dedi.

Etkinliği internetten de takip ettiklerini belirten Gözpınar, “TEKNOFEST dikkat çekiyor, İstanbul’da yapıldığı için gitme imkanımız yok, öğrenciyiz. İnternetten takip ettiğimiz kadar biliyoruz. hatta heyecanlı. Etkinliğin Samsun’da yapılması bizi son derece mutlu ediyor.” dedi.

Harun Buğra Başer, “TEKNOFEST gözüme çarptı. Teknolojiyi çok seviyorum. Samsun’da yapılması büyük bir artı” dedi. fikrini paylaştı.

TEKNOFEST’in Samsun’da yapılmasının bir gurur olduğunu belirten Mustafa Soydaş, “Teknolojinin her alanda gelişmesi bizim için çok değerli. Özellikle ülkemiz için geliştirilmesi çok önemli. TEKNOFEST’in yapılması gurur verici. Samsun’da” değerlendirmesini yaptı.

Ayber Emir Biriz de TEKNOFEST’in İstanbul dışında farklı illerde düzenlenmesinin önemli olduğunu belirterek, Türkiye’nin ürettiği teknolojik yenilikleri yakından takip ettiğini ve TEKNOFEST’e mutlaka katılacağını söyledi.

TEKNOFEST'in 2022 yılında Samsun'da yapılması kentte sevinçle karşılandı.

TEKNOFEST'in 2022 yılında Samsun'da yapılması kentte memnuniyetle karşılandı.

TEKNOFEST'in 2022 yılında Samsun'da yapılması kentte sevinçle karşılandı.TEKNOFEST'in 2022 yılında Samsun'da yapılması kentte sevinçle karşılandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu