Gündem

TEKNOFEST’in kapanışı gerçekleştirildi – Haberler

İSTANBUL (İHA) – İstanbul Atatürk Havalimanıbu yıl dördüncü kez düzenlendi Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, TEKNOFEST 2021’in kapanış programını gerçekleştirdi.

21-26 Eylül tarihleri ​​arasında düzenlenen ve çeşitli yarışma, gösteri, konser ve etkinliklerin gerçekleştirildiği Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2021. İstanbul Atatürk Havalimanı’nda bu yıl dördüncüsü düzenlenen TEKNOFEST’in kapanış programıyla ilgili konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Türkiye’yi sadece teknolojiyi değil, aynı zamanda Türkiye’yi de kullanan bir ülke haline getirmek için milli bir teknoloji hareketi vizyonuyla. teknoloji geliştiriyor, teknoloji üretiyor ve ihraç ediyor. Yaşadığımız uygulamalardan biri olan TEKNOFEST’in sonuna geldik. Bu sene TEKNOFEST’teki coşku, çocuklarımızın heyecanına değerdi. Geleceğin bilim insanlarını ve mühendislerini yetiştirdiğiniz için Allah’a şükürler olsun. Çok emek veriyoruz. Bu yıl yaptığımız yeniliklerden biri de dünyaca ünlü bilim insanlarını TEKNOFEST’e davet etmek oldu. Aziz Sancar hocam az önce gençlerimize örnek olmak için TEKNOFEST’e geldi, bizimle vakit geçirdi ve bize eşlik etti.İşte TEKNOFEST aramıza katılın Hepimiz ve hepimiz geleceğin Aziz Sancar’ları olacağız. uturos Selçuk Bayraktars” dedi.

“TEKNOFEST ANADOLU’YU BİRLİKTE DEĞİŞTİREN FESTİVALDİR”

TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar yaptığı konuşmada, “Bir TEKNOFEST büyük bir fırtına gibi patladı. Şenlik havasında büyük bir coşkuyla tamamladık. Tüm TEKNOFEST’te olduğu gibi umut doluyuz. Anadolu’yu bir uçtan bir uca kapsayan bir festival Anadolu’nun milli teknoloji hareketi çağrısına sessiz kalamadık İki yıl önce TEKNOFEST’i bir yıl Anadolu’da bir yıl da İstanbul’da kutlamaya karar vermiştik Geçen yıl TEKNOFEST 2020’yi Gaziantep’te kutlamıştık TEKNOFEST 2022’de Milli Mücadele meşalesinin yakıldığı, bir milletin kahramanlık destanının başladığı Samsun’da düzenleyeceğiz. Hayırlı olsun. TEKNOFEST 2022, Karadeniz’de Samsun’da toplanmaktır” dedi.

(İHA)

TEKNOFEST kapandı

TEKNOFEST kapandı

TEKNOFEST kapandıTEKNOFEST kapandı

İhlas Haber Ajansı – Son haberler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu