Ekonomi

Teknopark İstanbul, yeşil dönüşüm fikri olan girişimcileri bekliyor

Teknopark İstanbulKuluçka merkezi Küp kuluçka, “TÜBİTAK 1512 girişimcilik Uygulayıcı kuruluş tarafından “Destek Programı” kapsamında yürütülen BİGGCube Kuluçka Programı kapsamında açılan BİGG Yeşil Büyüme adlı yeni çağrısı ile yeşil dönüşüm fikirleri olan girişimcilere odaklanıyor.

Teknopark’tan yapılan açıklamaya göre, üniversitelerden herhangi bir önlisans, lisans, yüksek lisans veya doktora programına kayıtlı öğrenci ve mezunlar 1 Kasım’a kadar başvurabilecek.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Tekno-İş Desteği kapsamında veya TÜBİTAK 1512 programının ikinci aşamasında destek almamış ve ön başvuru tarihinden itibaren herhangi bir şirketin ortaklık yapısında bulunmayan girişimciler yararlanabilir. 200 bin TL hibe verilecek programda; ekonomi sektörün ekolojik dönüşüm hedefleri doğrultusunda hayata geçirilen programa www.cubeincubation.com/basvur linkinden, www.tubitak.gov.tr/ adresinden detaylı bilgiye ulaşılabilir.

Teknopark İstanbul, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirilecek proje ile yeşil ekonomiye dönüşüm alanında iş fikirleri olan girişimciler, rehberlik, işbirliği ağlarından yararlanma, iş planlarının hazırlanması vb. destek amaçlanmaktadır. İklim Değişikliği, Çevre ve Biyoçeşitlilik, Temiz ve Döngüsel Ekonomi, Temiz, Erişilebilir ve Güvenli Enerji, Yeşil ve Sürdürülebilir Tarım ve Sürdürülebilir Akıllı Ulaşım alanlarında; Doğrulanmış ticari değeri olan inovasyon odaklı ürün ve hizmetlere dönüştürülebilecek iş fikirleri davet edilir.

Açıklamada görüşleri dile getirilen Teknopark İstanbul CEO’su Bilal Topçu, yakın zamanda açıklanan orta vadeli programda yeşil dönüşüm hedeflerine de geniş yer verildiğini belirterek, “İklim kriziyle mücadele ettiğimiz bu kritik dönemde, Ülkelerin sürdürülebilir kalkınmayı yaşayabilmeleri için yeşil teknolojilerle desteklenen yeni ekonomi modellerinin uygulanması.Aslında Avrupa Yeşil Mutabakatı gibi çalışmalara uyumun yeşil ekonomi ile mümkün olacağı bilinmektedir. , ülkemizin yeşil dönüşüm hedeflerinde planlandığı gibi ilerleyebilmesi için girişimci fikri olan gençlerimizi bu alandaki Ar-Ge çalışmalarına destek talep etmeye davet ediyoruz. yeşil ekonomimizi destekleyin, biz de 200.000 TL’ye kadar destekler sağlayacağız.”

Kurulduğu günden bu yana iş ekosisteminin ihtiyaçlarına yönelik çözümler üreten, altyapı ve girişimcilere sağladığı destek alanında Türkiye’nin en yetenekli kuluçka merkezlerinden biri olan Cube Incubation, yeşil Türkiye’nin dönüşümüne katkı sağlayacak iş fikirlerini bekliyor. BIGG Yeşil Büyüme programı ile ekonomi ve sanayi. BIGG Green Growth programı kapsamında girişimciler, açık ve kapalı ofisler ve toplantı alanları, seminer ve etkinlik alanları, kütüphane, ıslak/kuru laboratuvarlar, temiz odalar, montaj atölyesi ve sunucu odasından yararlanabilecek, ayrıca patent desteği alabilecekler. Teknopark İstanbul Ofis Transfer Teknolojisi (connectto) aracılığıyla.

Yeşil büyüme ve yeşil dönüşüm odaklı yenilikçi iş fikirlerine 200 bin TL’ye kadar proje desteği sunan ve ön başvuruları 1 Eylül – 1 Kasım 2021 tarihleri ​​arasında saat 17:00’de alınacak programa başvurular yapılabilecek, www.cubeincubation.com/basvur ve www.tubitak bağlantısı üzerinden. Ayrıntılı bilgiye .gov.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu