Ekonomi

TMO çekirdeksiz kuru üzüm alımına hazır

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), kalitesine göre kilogramı 12 ile 14 lira arasında değişen çekirdeksiz kuru üzümleri 10 Eylül’den itibaren almaya başlayacak.

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), 10 adet çekirdeksiz kuru üzümü kalitesine göre kilogramı 12 ile 14 lira arasında değişen fiyatlarla satışa sunuyor. Eylüladresinden alışverişe başlayacaksınız.

Ofisten yapılan yazılı açıklamaya göre, 2021 yılı çekirdeksiz kuru üzüm alım fiyatları, kuru üzüm üreticisi için referans fiyat olarak belirlendi.

Bandırma çekirdeksiz kuru üzüm 10. sınıf üzüm 14 lira, 9. sınıf üzüm 13 lira, 8. sınıf 12.5 lira ve 7. sınıf üzüm 12 lira olarak belirlendi.

Ofis, 10 Eylül’den itibaren Manisa, Alaşehir, Buldan, Sarıgöl, Salihli, Turgutlu, Gölmarmara ve Saruhanlı 8 noktada alıma başlayacak.

Ürün bedellerinin ödemeleri, ürün tesliminden itibaren en geç 21 gün içinde üreticilerin banka hesabına aktarılacaktır.

Üretimin yoğun olduğu Salihli ve Alaşehir’de bu yıl ilk kez boşaltma sistemi ve otomatik vezne makinesi ile modern depolama tekniklerine uygun alımlar yapılacak ve bu noktalardan ürünler toplu olarak teslim alınacak. Diğer alışveriş noktalarından alışverişler çanta ile yapılacaktır.

TMO’ya ürün teslim edecek üreticilerin satın almada zorluk yaşamamaları için ÇKS bilgilerini güncellemeleri, randevu almaları, randevu günü ürünlerini getirmeleri ve anlaşmalı bankalardan kart veya banka hesap numaralarını almaları gerekmektedir. Yeni tip koronavirüs salgını (Kovid-19) kapsamında alınan önlemler nedeniyle puanlar yükseldi. Toplama noktalarına ulaşmaları gerekir.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Enes Duran

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu