Ekonomi

TOKİ’den indirim kampanyası

TOKİ, borçlarını erken ödeyip tapu almak isteyen ev sahipleri ve işyerleri için yılın ikinci indirim kampanyasını 21 Eylül Salı günü başlatıyor.

Borcunu erken ödeyip tapu almak isteyen TOKİ Konut ve Girişimciler için Yılın 2. İndirim Kampanyası. Eylül Salı gün başlar. Akgedik Yunuskent’te yaşayan hak sahipleri de kampanyadan yararlanırken, yüzde 22 indirim uygulanacak; Hak sahiplerinin en geç 2020 yılına kadar amortisman oranları Haziran Ayın sonunda başlamalıdır.

TOKİ, borçlarını bir an önce ödeyip tapu almak isteyen ev ve işyeri sahiplerine yılın ikinci indirim kampanyasını başlattı. 21 Eylül Salı günü başlayan kampanyadan Akgedik Yunuskent 1. ve 2. etapta oturan hak sahipleri de yararlanabilecek. Kampanyada indirim oranı %22 olacaktır. Fırsattan yararlanmak isteyen vatandaşlar 21 Eylül – 19 Ekim 2021 tarihleri ​​arasında başvuruda bulunabilirler.

Yüzde 22 indirim uygulanacak

Borç bakiyesinin tamamını kapatamayan vatandaşlar da yüzde 22 indirim kampanyasından yararlanabilecek. Borcunun tamamını ödeyemeyen vatandaşlar, borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak kaydıyla nakit ödemelerinde yüzde 22 indirim kampanyasından yararlanabilecek. İndirim uygulamasına dahil olan projelerin konut ve işyeri alıcılarının başvuru tarihinden itibaren öncelikle borcun kapatıldığı ayın taksit ödemelerini yapmaları gerekmektedir. Ayrıca geriye dönük kota veya emlak vergisi borcu olmamalıdır.

Kampanyadan 2020 yılı Haziran ayı sonunda ödemeye başlayanlar yararlanabilecek.

Kampanyadan en geç 2020 Haziran ayı sonuna kadar geri ödeme taksitleri başlayan konut işyeri alıcıları yararlanabilecek. 12 ay ve daha az taksitli konut ve işyeri alıcıları indirim kampanyasından yararlanamayacaktır. Kampanyadan yararlanmak isteyen ev sahipleri ve işletmeler, Emlak Satış Sözleşmesi imzaladıkları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler. – MANİSA

TOKİ indirim kampanyası

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu