Gündem

‘Tostçu Mahmut’un yası tutuluyor – Haberler

NiğdeTürkiye’de tır ile minibüsün çarpışması sonucu hayatını kaybeden ve sosyal medyada “Tostçu Mahmut” lakabıyla tanınan Anıl Kurt’un memleketi. Adanayas tutuluyor.

“Tostçu Mahmut” olarak bilinen ve sosyal medyada çok sayıda takipçisi bulunan Kurt, Ulukışla Bey Mahallesi’ndeki iş yerinde trafik kazasında yaşamını yitirmesinin ardından taziye dükkânı kuruldu. Kurt ailesi burada taziyelerini sundu.

Kurt’un amcası Bülent Akgül, Anadolu Ajansı’na (AA) yaptığı açıklamada, yeğeniniz olduğunu söyledi. İstanbulÇevrede bir trafik kazasında hayatını kaybettiğini söyledi.

Üzgün HaberlerSabah gözaltına alındığını iddia eden Akgül, “Yastayız. Anıl’ın yeğeni olan sevgili Tostçu Mahmut’u Adana’da kaybettik. Şu an kötü durumdayız. Tüm Adana’ya başsağlığı dileriz. HaberlerAllah razı olsun, birçok kişi taziyelerini teslim aldıktan sonra taziyelerini sunmaya geliyorlar. Çok acımız var, yas içindeyiz” dedi.

Kurt’un cenazesinin yarın defnedileceğini fark eden Akgül, “Gençliğine doyamadı. Çok güzel yerlere gidecekti, kısmet olmadı. Haberler Bizi üzdü.”

Yeğeninin hayırsever bir insan olduğunu fark eden İbrahim Kurt Amca, “İyi bir arkadaştı, herkese iyilik yapardı. Babasından kalma mesleği sürdürmek istiyordu. Arkadaşı ortak olunca yer açtılar. İstanbul’da. “İstanbul’dan dönerken Ulukışla’da bir kaza geçirdi, onu kaybettik. Herkese iyilik yapardı. Arkadaşlığı iyiydi. Türkiye’nin dört bir yanından tost yemeye gelmişlerdi.” dedi.

Kurt’un komşusu Erdem Sabuncu da “Tostçu Mahmut”u çocukluğundan beri tanıdığını iddia etti.

1974’te babasının açtığı tost dükkanını Kurt’ün devraldığını fark eden Sabuncu, şunları söyledi:

“Yıllar sonra bayrağı alıp çok iyi yönettiler. Bir yatırımcıyla Türkiye’ye açıldılar. İki şube açtılar, sonra Beşiktaş’ta şube açmak istediler. Çocuk gitti, kaderi buydu. çok iyi bir insan.Babası onu çok iyi yetiştirdi.Çok hayırsever bir insandı.“O bir insandı. Herkese yardımcı olurdu. Acımız büyük. Türkiye’nin her yerinden buraya geliyorlar. Birçok sanatçı tost yemeye geldi. Yemeklerini burada yaparlarmış. İstanbul’a yer açtı ama onu kullanmak mümkün olmadı.”

Anıl Kurt yönetimindeki 01 EMC 88 plakalı 01 EMC 88 plakalı minibüs ile MY (42) yönetimindeki 31 AAG 12 plakalı tır, Ulukışla ilçesi Hasangazi mevkiinde çarpıştı. Kurt olay yerinde hayatını kaybetti.

  Tostçu Mahmut yasta

  Tostçu Mahmut yasta

  Tostçu Mahmut yasta

  Tostçu Mahmut yasta

  Tostçu Mahmut yasta

  Tostçu Mahmut yasta

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu