Gündem

TransAnatolia Rally Raid’de sürücüler Erzurum’a ulaştı (2)

Gençlik ve spor Türkiye Bakanlığı ile Araba Spor Federasyonu desteğiyle düzenlenen ve EskişehirTransAnatolia Ralli Baskını’ndaki Sürücüler Erzurumbir ses

Eskişehir’den başlayıp Kars’a uzanan 2 bin 300 kilometrelik parkurun altıncı gününde yarışmacılar, Erzincan’daki Refahiye Dumanlı Tabiat Parkı’nda startın ardından 339 kilometre yol kat ederek Erzurum Palandöken kayak merkezine ulaştı.

Yarışın yedinci günü olan yarın Palandöken kayak merkezinden saat 08:00’de başlayacak olan yarışmacılar, Kars’ın Sarıkamış ilçesinde 293 kilometrelik etabı bitirecek.

TransAnatolia’ya bu yıl Türkiye, İtalya, Hollanda ve İngiltere’den 39’u motosiklet, 19’u otomobil, 4’ü kara aracı, 5’i ATV ve 3’ü kamyon olmak üzere 70 araç ve 96 binici katılıyor.

TransAnatolia genel koordinatörü Burak Büyükpınar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu yıl düzenledikleri 11. TransAnatolia pistinin Eskişehir’den başlayıp Kars’ta bitmesinin planlandığını söyledi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle tüm önlemleri alarak organizasyona devam ettiklerini ifade eden Büyükpınar, orman yangınları ve Kovid-19’un katılımı etkilediğini söyledi.

Yarışın önemine dikkat çeken Büyükpınar, “Bu yıl çok heyecanlı çünkü hem motosiklet hem de otomobil kategorilerinde ciddi bir rekabet var. Dünyanın farklı ülkelerinden sporcularımız var. İtalyan atletler ile Türk atletlerin yarışı var. Araba yarışı var. Saniyelerle günde 300-400 mil seyahat edebiliyorlar. 10-15 saniyelik bir farkla sona ulaşıyorlar. Motosikletlerde yarışı bir İtalyan binici yönetiyor, ancak Türkler kendi yarışlarını ilk üç arasında tutmaya çalışıyor. Bu yılki yarışları izlemek ve izlemek çok eğlenceli. “ifadelerini kullandı.

Koşuculardan Mert Becce, çocukluğundan beri motor sporları ile ilgilendiğini, 6 kez katıldığı organizasyonda iki kez birincilik kazandığını ve bu yıl da kazanıp üçe katlamak istediğini ifade etti. .

TransAnatolia Ralli Baskını'nda Sürücüler Erzurum'a Geldi (2)

TransAnatolia Ralli Baskını'nda Sürücüler Erzurum'a Geldi (2)

TransAnatolia Ralli Baskını'nda Sürücüler Erzurum'a Geldi (2)

TransAnatolia Ralli Baskını'nda Sürücüler Erzurum'a Geldi (2)TransAnatolia Ralli Baskını'nda Sürücüler Erzurum'a Geldi (2)

AA – Son dakika haberi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu