Teknoloji

Türkiye’nin tek “kırmızı” ilinde aşı olanlar aşısızlara tepkili

– Türkiye’nin tek “kırmızı” ilinde aşılılardan aşısız vatandaşlara tepki: “Bu durum bizim için utanç verici” “Ölüm sizi bulmadan aşıyı bulun” Türkiye’de en az bir doz koronavirüs aşısı yaptırma oranı Yüzde 53,1 Kırmızı kategoride tek il olan Şanlıurfa’da aşı…

TürkiyeTürkiye’nin tek “kırmızı” ilinde aşı yaptıranlar aşısızlara tepki gösteriyor.

aşılanmış vatandaşlar:

“Bu bizim için utanç verici”

“Ölüm sizi bulmadan aşıyı bulun”

ŞANLIURFA – Türkiye’de en az bir doz taç virüsü aşısı oranı yüzde 53,1 artan kırmızı kategorideki tek il. ŞanlıurfaTürkiye’de aşı yaptıran vatandaşlar aşı olmayanlara tepki gösterdi. Aşı vatandaşları, durumun şehir için utanç verici olduğunu belirterek, aşı olmayan herkesin aşı olmasını istedi.

Türkiye’nin en az bir doz taç virüsü aşısı oranı yüzde 53,1 artırılarak kırmızı kategorideki tek il olan Şanlıurfa’da virüsle mücadele çalışmaları sürüyor. Kovid-19 aşısında en az bir doz ateşlenen tek kırmızı il olan Şanlıurfa’da 18 yaş ve üzeri vatandaşlar aşı olmayan vatandaşlara tepki göstererek aşı yaptırmaya davet etti. Aşı yaptıran vatandaşlar, yakınlarının aşı yaptırmadığı için hayatını kaybettiğini iddia ederek, herkesin hem çocuklarının eğitimi hem de sağlıkları için aşı olması gerektiğini vurguladı.

“Cenazemize değil aşı için hastaneye gidiyoruz”

Aşılı vatandaşlardan Namık Kemal Ergün, “Bugün çevremizde 18, 32 ve 45 yaşlarında ölen insanlar var. Yani ölüm sebepleri aşılanmadı veya hiçbir şekilde korunmayabilir. .Genellikle kim öldü, kim aşı olmadı, kim ilk dozu aldı.ya da onların hastalığı olduğunu görüyoruz.Dünya bu aşıyı alıyor yani korkacak bir şey yok.Ben yaptırmadım. önce ya şimdi vicdanları rahat. Gerçekten aşılarla aşabileceğimiz bir durum olduğunu anlıyoruz. Urfalılara buradan sesleniyorum. hastane, bu yüzden güvenle gelin ve aşınızı olun. Bu durum daha iyi olacaktır. Bence ailenden birini kaybetmeden gel aşı ol derim” dedi.

“Kırmızı Şanlıurfa’yı Taç haritasında görmek utanç verici”

Üç doz aşı yaptığını iddia eden vatandaşlardan Mehmet Kaşıkçıoğlu, “Üç doz aşı oldum. Aşı olmayanlar bir an önce aşı olmalı. Bu yüzden Şanlıurfa’yı kırmızı görmek bizim için üzücü. Türk tacı haritasında “Şahsen ben bu durumdayım.” Hatta çocuklarıma aşı yaptırdım. Ben de çevreme meydan okuyorum. Umarım herkes çevresi için sorumluluk alır. Bir an önce bu kırmızı kategoriden çıkalım.”

Aşı yaptırmayan bazı gençler, yakınlarının öldüğünü gördükten sonra fikir değiştirip aşı olmaya karar verdiklerini söyledi.

Tek ilde aşı olanlar
Tek ilde aşı olanlar
Tek ilde aşı olanlar
Tek ilde aşı olanlar

Kaynak: İhlas / Ahmet Kolsuz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu