Ekonomi

Tuzla’da yılın ilk 8 ayında 6 bin 500 kişi işe yönlendirildi

Tuzla Belediyesi’nden işverenler ile iş arayanları bir araya getiren Kariyer ve İstihdam Merkezi, 2021 yılının ilk 8 ayında 6 bin 500 iş arayanı işe yönlendirdi.

Kariyer ve İş Merkezi, Tuzla belediyesi aracılığıyla işverenleri ve iş arayanları bir araya getiriyor. İş Merkez, 2021 yılının ilk 8 ayında 6.500 iş arayan kişiyi çalışmaya yönlendirdi.

Tuzla’da iş arayan ile işvereni buluşturan Tuzla Belediyesi Kariyer Merkezi (TUZKAM), iş arayanlar için bir umut olmaya devam ediyor. 2021 yılının ilk 8 ayında dünya, sanayi, teknoloji, imalat, gıda, tekstil ve TürkiyeTürkiye grubunun önde gelen firmaları başta olmak üzere yüzlerce firma ile yürüttükleri çalışma kapsamında yaklaşık 6.500 kişinin çalıştığına değindiler. TUZKAM’a başvuran vatandaşların özgeçmişleri, daha hızlı iş yardımı sağlamak için personel arayan şirketlere ulaştırılırken, personel arayan şirketler için toplu iş görüşmeleri düzenlenmektedir. Ayrıca iş arayanlar, TUZKAM web sitesinde yer alan 200’den fazla iş ilanı arasından kendilerine en uygun yayını seçerek iş başvurusunda bulunabilirler. Tuzla Belediyesi ve Sakarya Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Merkezi sürekli eğitim merkezi iş birliği ile yüzlerce farklı branşta mesleki yeterlilik eğitimi de verilmektedir.

“Ekmeği eve getirmede kararlı olmak bizi mutlu ediyor”

İstanbul’da düzenlenen 8 sanayi bölgesinden 5’ini bünyesinde barındırdıklarını iddia eden Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “İş ve İstihdam Merkezimiz ile çalışan ile çalışan arasında köprü kurarak hem iş arayanlara iş buluyor hem de istihdama katkı sağlamaya devam ediyoruz. Birçok büyük markanın üretim tesisleri Tuzla’da. Bu bize çok şey katıyor. Ayrıca Tuzla’da kendi firmalarının “Gezici bir ekibimiz var. Firmalarımızı ziyaret ederek çalışanlarının ihtiyaçlarını tespit ederler. İşverenlerimizin talepleri doğrultusunda iş başvurusunda bulunan ve onları doğru yerlere yönlendiren vatandaşlarımızla mutabık kalıyoruz. Bir kişinin eve ekmek getirmesinde bile kilit bir role sahip olmaktan, onlara umut olmak ve haklarını almaktan gerçekten çok mutluyuz. dualar etti. – İSTANBUL

Tuzla'da yılın ilk 8 ayında 6 bin 500 kişi işe gönderildi
Tuzla'da yılın ilk 8 ayında 6 bin 500 kişi işe gönderildi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu