Magazin

Üvey annesinden Burcu Güneş’e tepki: Kızım bunu senden hiç beklemiyordum

Şarkıcı Burcu Güneş, Antalya Kepez’in 2002 yılında vefat eden babası Ali Güneş’ten kendisine kalan evini bedelsiz olarak kendisine miras bıraktığı iddiasıyla üvey annesi Nuray Güneş’e tapu iptali davası açtı.

Şarkıcı Güneşi imzala.2002 yılında ölen baba Ali Güneşmiras kalan Antalya KepezEvi aldığı iddiasıyla üvey annesi Nuray Güneş’e tapu iptali için dava açtı. Güneş’in avukatının görevli Antalya Asliye Hukuk Mahkemesi’ne verdiği dilekçede, Ali Güneş 1993 yılında evini Nuray Güneş’e satarak tapuyu devretti. Güneş, evini ücretsiz olarak ikinci eşine taşıyarak Burcu Güneş’in eşyalarını kaçırdı. Ali Güneş’in kayıtlı olduğu gayrimenkulü resmen evli olan eşine satması hayatın normal akışına aykırıdır. Bu nedenle müşterinin miras kotasını 3/8 oranında talep ediyoruz. Açıklamada, “Konutların üçüncü şahıslara devredilmemesi için teminatsız bir ihtiyati tedbir istiyoruz” denildi.

Mahkeme, davanın sağlıklı bir şekilde sonuçlanabilmesi için Nuray Güneş adına tescilli evin 8 davasından 3 8’ine geçici hüküm verilmesine ve karşı tarafın tazminat talebinde bulunmasına karar verdi. cevap vermek. 2 hafta içinde.

Nuray Güneş’in avukatı Begüm Güngör, 3 Eylül 2021’de davadan düştü. HaberlerDar olduklarını öne sürerek, bu tarihten itibaren mahkemeye dilekçelerini sunduklarını söyledi. Güngör, sürecin takipçisi olacaklarını da sözlerine ekledi.

KATILIM İSTİYORUM DEDİ ORTA YOLU BULDUK

Kepez’in evinde oğlu Eren Can (30) ile birlikte yaşayan Nuray Güneş, DHA talebi üzerine evin kapılarını açtı. 35 yaşındaki apartman dairesinde 30 yıl boyunca oğluyla mütevazi bir hayat yaşadığını söyleyen Nuray Güneş, şunları söyledi:

kızımın işareti HaberlerBeni şok etti. O benim canım kızım. Seni çok seviyorum. Çünkü bana “anne” diyen ilk kişi o. Yıllar önce babasının işi bozulduğu için bu evi bana vermek zorunda kaldı. Bunları kastetmedi, ama onları da biliyor. 28 yıl geçti. 28 yıl sonra beni dava ediyor. Burcu’nun bu kadar küçülmüş durumda olması beni bu kadar rahatsız mı etti? Keşke benimle yüz yüze konuşsaydı. Evime geldi, gitti. Kardeşiyle bazı sorunları vardı. Hala aralarındaki belaya bulaşmadım. Ben iki kardeş sanıyordum, kendi sorunlarını çözebilirler. Burcu’nun hayatta bir abisi vardır. Oğluma her zaman “Bir ablan var, ona iyi bak” derim. Ben bu dünyaya yeni gelen biriyim. Gelip onlardan bahsetseydi, “payımı istiyorum” deseydi orta yolu bulurduk. 2.000 TL emekli maaşı ile yaşayan bir insanım. Ne yapabilirim? Evli değilim. Soyadını sakladım. Çünkü ben karımı çok seviyorum. Burcu’nun öz annesiyle gelmedim. 7 yıl sonra evlendim. O da biliyor. Bana, “Sen ve babam çok iyi anlaşıyorsunuz” derdi. Ben de Burcu’yu istiyorum. Onun için her zaman dua ederim. İşler iyi gidiyor diyorum. küfürleri hiç sevmem Bu davayı açtı. Umarım davayı birlikte güzel bir şekilde sonuçlandırabiliriz. Ama bu davayı duyduğumda çok üzüldüm. beklemiyordum. Dayanamıyorum. Onu göğsüme kaldırdım. Ben olmadan uyumazdım. “Benimle uyu anne” derdi. önce uyurum. “Sen çok iyi bir insansın. Kötülük yapamazsın” demiş, “Yine yapamam ama yine de canımı veririm.”

“SENİ HİÇ BEKLEMEDİM”

Burcu Güneş’i gözyaşlarıyla arayan Nuray Güneş, “Burcu, seni çok seviyorum. Kızım, bunu senden hiç beklemiyordum. Sana ne oldu? Birlikte ne zorluklar çektik biliyor musun? Ben sana ne yaptım anne? Bana anne demek istemeyebilirsin ama ben seni kızım olarak görüyorum. Sen her zaman benim kızımsın. Her zaman senin için dua ediyorum kızım. Ben çok üzgünüm. Yaşayan bir kardeşin var. O her zaman yanında olacak, onu da unutma oğlum.”

Bu arada Eren Can Güneş, ablasını yaklaşık 2 yıldır tanımadığını ve 2 yıl önce Antalya’da bir doğal afet olduğunu ifade etti. Motosikletim fırtınadan zarar gördü. Abimden 15 bin TL istedim. Ayrıca bana “İşsiz kalıp para ödeyemezsin” dediğinde de kendimi kötü hissettim. O zamandan beri kız kardeşimle konuşmadım. Şu anda anneme açtığı davayı anneme değil de bana açtığı dava olarak düşünüyorum. Çünkü beni yasal olarak dava edemezsin. Anneme vereceği zararı ben ödeyeceğim için bana açılan bir dava olarak görüyorum. Annemin kimsesi yok. 2.000 TL ile yaşayan bir kadın. Annemle yaşadığımız bir ev. Bunu yaparken de bizi mağdur etmek ve ikimizi de cezalandırmak istiyor. Yoksa ablamın 70-77 bin TL’ye ihtiyacı yok” dedi.

Kaynak: Özgürlük

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu