Sağlık

Van İl Sağlık Müdürü Sünnetçioğlu’ndan “aşı olun” çağrısı

Van İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalananların aşı yaptırmadıklarına pişman olduklarını belirterek, herkesin aşı olmasını istedi.

Tarafından İl Sağlık Müdürü Profesör Doktor. Mahmut Sünnetçioğlu, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalananların aşı yaptırmadıklarına pişman olduklarını belirterek, herkesin aşı olmasını istedi.

İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Sünnetçioğlu, Dr. Cavit Türker, Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Fatih Taman, Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi İpekyolu ek binasında Kovid-19 tedavisi gören hastaları ziyaret etti.

Sünnetçioğlu, aşı olmayan vatandaşların üzüntüsüne şahit olduklarını ifade etti.

Sünnetçioğlu, “Hastanede Kovid-19 aşısı olmayan hasta sayısı yüksek. Aşı olmayacağım için üzgünüm’ diyen hasta oranı yüksek. Bilmediklerini söylüyorlar. hastalık bu kadar zor.’ dedim.

Sünnetçioğlu, delta varyantının artık ülke genelinde ve dünyada hakim olduğunu belirtti.

“Hiç çekinmeden aşı yaptırmamız gerekiyor. Aşı olmayanların daha çok hastaneye geldiğini görüyoruz. Kişi ikinci ve üçüncü doz aşıyı yaptırırsa, hastalık belirti gösterse de göstermeden de iyileşir. Aşısı olmayan kişilerin yoğun bakıma gitme olasılığı daha fazladır. Özellikle yoğun bakım ve yatış sayılarını azaltarak. İnsanlar adına aşı olalım. Maskeye ve mesafeye dikkat edin.”

Hastanede tedavi altına alınan Dilaver Çınar, aşı yaptırmadığı için pişman olduğunu söyledi. Maskeye, mesafeye ve kurallara uymalarını tavsiye ederim. Beni hayata döndüren sağlık çalışanlarından Allah razı olsun” dedi.

Van Sünnetçioğlu İl Sağlık Müdürü'nün çağrısı
Van Sünnetçioğlu İl Sağlık Müdürü'nün çağrısı
Van Sünnetçioğlu İl Sağlık Müdürü'nün çağrısı
Van Sünnetçioğlu İl Sağlık Müdürü'nün çağrısı

Kaynak: Anadolu / Emre Ilıkan Ajans

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu