Teknoloji

Veliler ve öğretmenler aşıya koştu

İlk gün yoğun ilgi gören “Çocuklar Okula, Veliler Aşıya” aşı kampanyasına veliler ve öğretmenler katıldı. Samsun’da ikinci doz aşı oranlarının düşük olması nedeniyle başlatılan “Çocuklar Okula, Anne Baba Aşıya” adlı aşı kampanyası ilk gün yoğun ilgi gördü.

Ebeveynler ve öğretmenler aşıya koştu

“Çocuklar okula, anne baba aşıya” kampanyası ilk gün ilgi gördü

SAMSUN – Samsun’da ikinci doz aşılama oranlarının düşük olması nedeniyle başlatılan “Çocuklar okula, anne baba aşıya” adlı aşı kampanyası ilk gün yoğun ilgi gördü.

Samsun’un birçok ilçesinde ikinci doz aşılama oranı yüzde 60’ın altındaydı. Bu konudaki aşı kampanyalarına bir yenisini daha ekleyen İl Sağlık Müdürlüğü, Atakum İstanbul’daki Fahrettin Ulusoy İlköğretim Okulu’nun bahçesine kurdukları aşı direkleriyle velilere ve öğretmenlere aşı yaptılar. Okula yeni başlayan minik öğrenciler, kampanyaya “1, 2, 3 doz iyi, okula git”, “Aşı seni korur ve yaşatır”, “Herkes aşı olur, okullarımız dolu” yazılı kartlarla destek verdi. .

“Çocuklarımızın eğitimi yarıda kesilmemeli”

Sağlıklı bir eğitim süreci için bu kampanyayı başlattıklarını belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Muhammet Ali Oruç, “Bildiğiniz gibi pandemi ile mücadele ediyoruz. Aradan bir buçuk yıl geçti. Geçen yıl okullarımızın kapanması, okullarımızın kapanması gibi azami süre içerisinde kaçınılmaz olarak bu tür durumlarla karşılaştık. Şu anda elimizde güçlü bir silah var, o da aşı. Aşılarımızla ne yapıyoruz? Ne kadar çok yapabilirsek, ne kadar çok sosyal antikor üretirsek bizim için o kadar iyi olur. okullar bir daha kapanmayacak.Okullarımız daha güvenli bir ortam olacak.Daha sağlıklı bir eğitim ve daha güvenli okullar için “Çocuklar okula git, veliler aşı olsun” kampanyasını başlatıyoruz.2-5 Eylül tarihleri ​​arasında “Vatandaşlarımızı, velilerimizi istiyoruz” , servis personeli, Milli Eğitim personeli, bu süre içinde aşılanan kantin personeli. Çocuklarımızın eğitiminin kesintiye uğramamasını istiyoruz” dedi.

Okul bahçesinde taç aşısını yaptıran eğitimci Melek Çelebi, “Aşının anlamı çok değerli ve önemli. Bu kapsamda üçüncü kez kampanyaya destek olmak için geldim. Bu süreçte 90 A’m. Yılların kayınvalidesi ve kayınpederi de taç giydi. Hastane süreci olmadan atlattılar. Eğitim ve öğretimimizi 6 Eylül’de açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sevgili velilerimiz buna çok değer vermeli.” dedi.

Veli Gökçen Bolat, “Çocuklarımız için bunu yapmalıyız. Okula geri dönebilmeleri ve eğitimlerinden geri kalmamaları için hepimiz bu sorundan sorumlu olmalıyız. Bence herkes aşı olmalı. 3 çocuk okullarından uzakta Okulda arkadaş edinmek, özgürce oynamak, sarılmak istiyorlar. “Oyun oynamayı çok özlediler. Tüm bunların olması için hepimizin aşı olması gerekiyor” dedi.

Minik öğrenciler de okullarını çok özlediklerini ifade ettiler.

Fahrettin Ulusoy İlkokulu’nda başlatılan kampanyaya Atakum Kaymakamı Kemal Yıldız, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Yetik de katıldı.

Ebeveynler ve öğretmenler aşıya koştu
Ebeveynler ve öğretmenler aşıya koştu
Ebeveynler ve öğretmenler aşıya koştu
Ebeveynler ve öğretmenler aşıya koştu

Kaynak: İhlas / Furkan Abrek Ünal Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu