Magazin

VJ Bülent organlarını bağışladı – Haberler Magazin

VJ Bülent; “Bütün organlarımı bağışladım. Tabi bunu ancak böbrek, kalp ve göz bağışlayanlar yapabilir. huysuz bakire Bence de. Her organın çürüyeceğini ve kuyrukta bekleyen bir sürü insana hayat vereceğini düşünüyorum. Bu yola girsem, bir böbreğimi ya da tüm bedenimi bağışlamış olsam… Sonunda her şey yalnız kalacak sevgili Olcay’ım. Bazı arkadaşlarım “takma” dedi, neden olmasın? Toza dönüşecek! .. Şu anda beynimi, gözlerimi, kalbimi, dalağımı ve böbreğimi bekleyenler var. Kuyrukta çaresizce organ bekleyen insanlara yardım edebilme duygusu bence büyük bir mutluluk. Biliyor musunuz bilmiyorum organ mafyasında bir böbreğin içinde 1.5 trilyon insan var… Sıkışanlar anında 500 ile 600 bin TL arası satış yapabiliyor… Tabii bu illegal bir durum. ben de dedim ki; Allah hepimizi korusun, böyle bir şey olursa diyalize girip böbrek bekleyen çok hasta var. Diğer organlarda da durum aynıdır. Onlara katkıda bulunmak istedim.”

“Organ bağışı için neler gerekli?” VJ Bülent’in sorusuna; “Bunu yapmak için iki tanık gerekir. İki tanığın akraba olması gerekmez. Daha sonra affedebilirsiniz.” dedim.

Huysuz Bakire olarak tanınan Seyfi Dursunoğlu’nun organlarını bağışladığı ancak uygulanmadığı görüntüleri olduğunu hatırlatan Bülent Çarıkçı; “Huysuz Virjin bu kadar çok istemesine rağmen yazılı olarak beyan etmediği için başvuramadı. Yazılı değil sözlü olarak açıkladı. Sağlık Bakanlığı’na organlarımı bağışlatmayı başardım. Ölen kişi yapmadı” dedi. sözlü olarak ama hiç hastaneye gitmedi ve gitmedi. Organlarını bağışlayınca hemen bir kart aldı. teslim edildi” dedi.

Ünlü şarkıcı ve VJ Bülent, “Aslında zor bir karar olduğunu” hatırlatarak, “Organlarımı isteyerek bağışladım. Türkiye’de pek çok kişi organ bağışlamayı bilmiyor. Yoğun bakım ünitesinde beyin ölümü meydana geldiğinde organlar bozuluyor. toplanıp dondurucularda saklanıyor ve sırada bekleyen hastalara gönderiliyor. Organlarım kim? Kimin can vereceğini bilmiyorum ama insanlara bir nebze olsun yardımcı olabilirsem bu onları mutlu eder” dedi.

VJ Bülent organlarını bağışladı

Snob Dergisi – Dergi Haberleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu