Gündem

Yahyalı Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısını yaptı

Meclisin olağan toplantısı Eylül ayında Yahyalı belediyesinde yapıldı.

Yahyalı belediyesinde Eylül Meclisin olağan toplantısı yapıldı.

Belediye meclisinde Başkan Esat Öztürk Başkanın başkanlığında yapılan toplantıda gündem maddelerinden biri ek olmak üzere 5 madde görüşüldü ve karara bağlandı.

Mecliste belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere araç alımı başvurusu, doğal gaz şebekesi, binada güneş paneli yatırımına ilişkin Kayserigaz’a taahhüt talebi enerji Panellerin metrekare oranının belirlenmesi talebi, sokak isim değişikliği talebi ve yapı kullanma izin belgesi alacak kişi veya tüzel kişinin belirtilen alanlara fırça dikmek için başvurusu ele alındı.

Toplantıda meclis üyelerine belediyenin gelir durumu hakkında bilgi veren Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, “Belediye olarak kendi yağımızda kavuruyoruz. Ürettiğimiz ve sattığımız mülkler, desteklerle gelirimizi artırdık. enerji sektöründen, madencilik sektöründen ve saha çalışmasından elde ettiğimiz geliri iyileştiren katkılar.Yaptığımız güncellemelerle gayrimenkul gelirimizi 3 milyon TL’ye çıkardık. Bu rakamı 4 milyon TL’ye çıkarmayı hedefliyoruz. Ayrıca sıcak asfalt, yüzey kaplama, parke, halı ve söz verdiğimiz Kongre ve Eğlence Merkezi’ni de yeniliyoruz. Rabbimden utanmayacağımıza söz veriyoruz 48 Villamızın 25’ini sattık Kalan arsaları komisyonumuza satacağız İddiaları canlılar bekliyor Kent Konseyimizde çalışan tüm üyelerimize gönlüm var. Teşekkür ederim” dedi

Yahyalı Kent Konseyi Eylül ayı toplantısını gerçekleştirdi
Yahyalı Kent Konseyi Eylül ayı toplantısını gerçekleştirdi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu